Hatay’ın iki ilçesinde uyuşturucu operasyonu düzenlendi

  • Eklenme Tarihi :19.07.2022 | 12:22

Hatay’da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri iki ilçede, uyuşturucu ve uyarı madde imal ve ticaretini yapan şahıslara yönelik iki ilçede operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonlarda 3 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

Hatay’ın iki ilçesinde uyuşturucu operasyonu düzenlendi

Hatay Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu ve uyarıcı madde imalatı yapan şahıslara yaptığı operasyonlarla göz açtırmıyor. Bu bağlamda Antakya ve Dörtyol’da iki operasyon düzenlendi. Antakya7nın Akevler Mahallesi’ne düzenlenen operasyonda A.Ç. ve V.Ç. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda, boyları 10 cm ile 130 cm arasında değişen 12 kök hint keneviri, 4,2 kilogram kurutulmaya bırakılmış esrar, 136 gram kubar esrar, 31 adet extacy, 79 adet captagon, 1,95 gram metamfetamin, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 7 adet fişek ele geçirildi.

 

Dörtyol Numune Evler Mahallesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan A.A.’nın evinde yapılan aramada ise 65 adet hint keneviri, 8 gram esrar ve 3 gram hin keneviri tohumu ele geçirildi. Olaylarla ilgili gözaltına alınan A.Ç., V.Ç. ve A.A. hakkında adli işlem yapıldı. (MUSTAFA SAĞLAM)