Hatay’da huzur uygulaması yapıldı

  • Eklenme Tarihi :04.04.2022 | 10:17

Hatay’da kamu düzeninin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi amacıyla uygulama yapıldı.

Hatay’da huzur uygulaması yapıldı

Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamalarda Aksaray Mahallesinde durdurulan ve içerisinde N.S., K.Y., ile İ.A.’nın bulunduğu araçta yapılan aramada çalıntı olduğu tespit edilen 2 adet oto teyp, 1 adet tornavida ve İ.A.’nın yapılan üst aramasında 1 adet cep telefonu ele geçirildi. Şahıslardan N.S. ile İ.A.’nın “Suç Eşyasını Satın Alınması ve Kabul Edilmesi-Açıktan Hırsızlık” olmak üzere 2 ayrı suçtan arandığı tespit edildi. Şahısların haklarında adli işlem başlatıldı.

 Narlıca Mahallesinde ise uyuşturucu, uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik olarak bir ikamette yapılan aramada, 1,93 gram esrar, 0,48 gram metamfetamin, 1 adet pompalı tüfek ve 1 adet çalıntı motosiklet ele geçirildi. Olayla ilgili olarak İ.K.A. ile A.M. yakalanarak gözaltına alındı.

Güzelburç Mahallesi Yeni Sanayi içerisinde Plastik Yakıt depolarını çalmaya çalışan M.T. ile Z.H. suçüstü yakalandı, şahısların haklarında adli işlem başlatıldı.

Altınçay Mahallesinde ise uyuşturucu, uyarıcı madde imal ve ticaretine yönelik olarak yapılan çalışmalarda dur ihtarına uymayan H.Ö. yapılan kovalamaca sonucu yakalandı. Şahsın yapılan üst aramasında 18 gram metamfetamin, 1,42 gram esrar, 6 adet özel reçeteli hap, 1 adet hassas terazi ve 17 adet uyuşturucu paketleme folyosu ele geçirildi, şahıs hakkında adli işlem yapıldı. (Haber Merkezi)