HATAY’A GELEN TURİSTLER,BU ÇAYI İÇMEDEN GİTMİYOR

  • Eklenme Tarihi :01.10.2022 | 12:57

Çayın lezzeti kadar, rengi ve kıvamı da oldukça önemlidir. Hele ki bu çayı tarihi uzun çarşı esnafı ve ziyaretçileri için demleyecekseniz işte o zaman daha fazla önem gerektirmektedir.

HATAY’A GELEN TURİSTLER,BU ÇAYI İÇMEDEN GİTMİYOR

Çünkü uzun çarşıda çay içen herkes  demin tam kıvamında  olduğunu rahatlıkla anlar. İşte çay konusunda böylesine deneyimli bir ortamda 37 yıldır çarşının büyük bir bölümünün çay yükünü sırtlayan İlhami Uyan, güler yüzlü hizmeti ve lezzetli çayı ile müşterilerinin gönlünü fethetmeye devam ediyor. Uzun Çarşı Esatağa İşhanı içerisinde bulunan dükkanına çay içmek için Türkiye’nin farklı şehirlerinden turistlerin geldiğini belirten Uyan, “Yıllardır severek yaptığımız mesleğimizde tercih edilme sebebimiz kalitemizdir. Çarşı esnafı bizim çayımızın lezzetini iyi biliyor ve ilk günden bugüne beğeniyor.Uzun çarşı esnafımızın yanında  İstanbul’dan Ankara’dan bile çayımızı içmeye gelen misafirlerimiz var. Hüseyin Ergün abimizden aldığımız bayrağı layıkı ile devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu dükkan sayesinde evimin geçimini sağlayıp çocuklarımı okutuyorum. Müşteri memnuniyeti için elimizden geleni yapıyoruz. Son dönemde tüm ürünlere gelen zamlara rağmen kaliteli üründen asla vazgeçmedim. Çarşının en sıcak ve en güzel çayını oldukça uygun fiyata  müşterilerimize sunuyorum. Eski dönemlerde kullanılan markalarımız, Çay terazilerimiz ve diyafonlarımız ile geleneksel hizmetimizi devam ediyorum.Son dönemde siparişleri ağırlıklı olarak cep telefonundan alsam da hala diyafon ile sipariş geçen müşterilerimiz mevcuttur. Hijyen ve müşteri memnuniyeti olmazsa olmazımız olup siparişleri de en hızlı biçimde ulaştırmak önceliklerimizdendir.

Ayrıca Kahve konusunda da oldukça iddialıyım. Hem soğuk suyla hem de kısık ateşte hazırladığım kahvelerimi 1970 ‘li yılların fincanları ile servis yapmaktayım.Oralet olsun,Bitki çayları ve soğuk içeceklerimiz de mevcuttur. Tercihleri ile bizleri bugünlere getiren tüm müşterilerimize teşekkür ediyor Uzun Çarşıya yolu düşen herkesi tavşan kanı deminde çayımı içmeye bekliyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)