HATAY EĞİTİME DESTEK PLATFORMU TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :16.01.2024 | 00:34
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY Eğitime Destek Platformu Toplantısı Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.

HATAY EĞİTİME DESTEK PLATFORMU TOPLANTISI

Toplantıya, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Öge, Mehir Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Özdemir, Hatay EDEP il Başkanı Doç. Dr. Mehmet Onur, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Harun Tüysüz, Öğretim Üyeleri, İlçe Müftüleri, Şube ve Okul Müdürleri ile STK Temsilcileri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda, Hatay’ın eğitim seviyesini yükseltme öğrencilere destek olma adına yapılması gereken çalışma ve faaliyetler değerlendirildi.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Mevlüt Topçu, Milli ve manevi değerlerine bağlı imanlı ahlaklı bir nesil yetiştirmenin çok önemli olduğunu ve bu konunun bütün öğretim kurumlarıyla tüm din görevlileri ile beraber hayat boyu öğrenme bağlamında tüm yaşantımızda gençlerimize anlatılması örnek olunması  gerektiğini vurguladı.

Hatay Valimiz Mustafa Masatlı’da yaptığı konuşmada, “Büyük afet sonrası çok hızlı refleks alarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devletimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla okullarımız yeniden inşa ve tadilatları yapılarak açılmıştır. Çocuklarımızın bu zor zamanda eğitim öğretimlerine devam edebilmesi hepimiz için çok önemlidir. Bu bağlamda depremin ilk günlerinde farklı illere giden pek çok öğrencimiz yeniden şehrimize dönerek eğitim öğretimine başlamıştır. Emeği geçen herkese milli eğitim camiamıza diyanet camiamıza ve siz değerli sivil toplum kuruluşlarımıza katkılarınızdan dolayı çok  

teşekkür ediyorum. Yapacak daha çok işimiz var. Gücümüzü birlik ve beraberliğimizden alarak yaraları sarmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından Konya İl Müftüsü Mevlüt Topçu’nun duasıyla son buldu.