Hatay Doğa Koleji'nde Coşkulu Mezuniyet - Hatay Gazetesi

Hatay Doğa Koleji'nde Coşkulu Mezuniyet

  • Eklenme Tarihi :08.06.2024 | 14:11
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hatay Doğa Koleji'nde Coşkulu Mezuniyet

Hatay Doğa Koleji 2024 Ortaokul Mezuniyet Töreni, okul kampüsünde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Törene öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul yönetimi katılım gösterdiler.Öğrencilerin ve velilerin heyecanı, eğitim kadrosunun gururu ve okul yönetiminin mutluluğu, törene damgasını vurdu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende, bayrak flama töreni gerçekleştirildi. Ardından öğrenciler salona davet edilerek bayrak flama devir teslim töreni yapıldı. Ortaokul Müdürü Fırat Güvercin, törende yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimiz, geleceğe donanımlı ve güçlü bireyler olarak adım atıyor," diyerek öğrencilerin başarılarını ve azimlerini övgüyle dile getirdi. 

1. sınıf öğrencilerinin duygu dolu konuşmaları ise salondaki herkesi duygulandırdı.8.sınıf velilerini temsilen konuşan Sezen Ekşi, öğretmenlere, öğrencilere ve okul yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında ; "Sene boyunca çocuklarımızın gelişmesi ve başarması için çok güzel bir ortam vardı. Bu ortamın gerçekleşmesinde sevgili öğrencilerimizin, değerli velilerimizin ve kıymetli öğretmenlerimizin çok büyük emekleri var. Bundan dolayı teşekkür ediyorum," dedi. Depreme rağmen okulu yeniden kurma konusundaki kararlılıkları için okul yönetimine minnettarlığını ifade eden Ekşi, "Bu sene uygulanan 'çantasız eğitim tam öğrenme' programı, öğrencilerimizi sınavlara mükemmel bir şekilde hazırladı ve bu programın Hatay için büyük bir şans olduğunu düşünüyorum," ifadelerine yer verdi.

Okul birincisi, öğrencilerin ve öğretmenlerin desteğiyle elde ettiği başarıları paylaşırken, okul öğrenci meclisi başkanı Bertan Gürkan, okulun sunduğu imkanlar ve arkadaşlık bağlarının önemine vurgu yaptı. İlk 3’e giren öğrencilere plaketleri takdim edildi ve mezuniyet kütüğüne yıldız çakma töreni yapıldı.

Hatay Doğa Koleji Kurucusu  Sevar Şahutoğlu, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, öğrencilerin 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan büyük deprem felaketine rağmen gösterdikleri üstün başarıya dikkat çekti. Şahutoğlu;"Bu zor şartlar altında LGS gibi zorlu bir sınava hazırlanarak müthiş bir karakter sergileyen öğrencilerimiz, her biri birer kahraman olarak karşımızda duruyor. Sizlerin gösterdiği yüksek irade ve azim, gelecekteki başarılarınızın habercisidir," dedi. Şahutoğlu, öğrencilerin ülkemizin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelesinde aynı duyarlılık ve kararlılıkla çalışacaklarına inandığını belirterek, mezuniyetin hayırlara vesile olmasını diledi.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Semire Döner, törende yaptığı konuşmada, öğretmenlerin fedakarlıklarına ve öğrencilere verdikleri emeklere dikkat çekti. Öğrencilere, her umutsuzluğa düştüklerinde umut dolu Mustafa Kemal Atatürk'ü hatırlamalarını tavsiye etti.

Diploma töreninin ardından öğrenciler mezuniyet andını okuyarak hep birlikte kep attılar. Bu unutulmaz günü coşkuyla noktalayan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenleriyle birlikte geleceğe dair umut dolu adımlar attılar. Tören, herkesin gözlerinde parlak bir gelecek için umut ve mutlulukla sona erdi.