HATAY DERNEKLER FEDERASYONU REYHANLILILARLA BİR ARAYA GELDİ

  • Eklenme Tarihi :20.12.2022 | 10:49

İstanbul’da faaliyet gösteren Hatay Dernekler Federasyonu, Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile bir araya geldiler.

HATAY DERNEKLER FEDERASYONU REYHANLILILARLA BİR ARAYA GELDİ

İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinliklerle Medeniyetler Şehri Hatay’ın başta gastronomi olmak üzere tarih, turizm, kültür ve sanat alanında tanıtımını gerçekleştirmeye devam eden Hatay Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu,  hayata geçirilen “Hataylılar Buluşuyor” adlı etkinlik programının ikincisi geçtiğimiz hafta sonu Bağcılar’da faaliyetlerini sürdüren Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile gerçekleştirildi.

 

İstanbul Bağcılar’da düzenlenen etkinliğe Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Yılmazer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Reyhanlı Derneği Başkanı Mahmut Ekmen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, dernek üyeleri ve aileleri katılım gösterdi.

HATAY’IMIZIN EN İYİ ŞEKİLDE TANITILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Gerçekleştirilen buluşmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Yılmazer, “Öncelikle böylesine güzel bir etkinlikte sizlerle birlikte bir arada olmaktan onur ve kıvanç duyuyoruz. Medeniyetler Şehri Hatay’ımızın tanıtımı için böylesine güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığınız için şahsım ve federasyonum adına başta Reyhanlılılar Derneği Başkanı Mahmut Ekmen olmak üzere sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bizler Hatay Dernekler Federasyonu olarak Medeniyetler Şehri Hatay’ımızın metropollerde başta gastronomi olmak üzere tarih, kültür, sanat ve turizm alanında en iyi şekilde tanıtılması için  çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biliyorsunuz ki bu çalışmaları tek başımıza yapmıyoruz. Çalışmalar federasyonumuza bağlı dernekler ve yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyelerinin görüşleri doğrultusunda yapılmaktadır. Birlikten kuvvet doğar sözünden yola çıkarak tanıtım çalışmalarımızı birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde sürdürmenin gayreti içerisinde her zaman olacağız. Bizlere ev sahipliği yaptığınız için tekrardan teşekkür ediyor, bu güzel buluşmanın bundan sonraki çalışmalara hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından söz alan Reyhanlılılar Derneği Başkanı Mahmut Ekmen ise, Hatay’ın İstanbul’da en iyi şekilde tanıtılması için dernek olarak tam destek vereceklerini belirterek etkinliğe katılım gösteren tüm Hataylılara teşekkür etti. (Murat MUTLU)