HASTANEDE DEHŞET ANLARI!

  • Eklenme Tarihi :22.09.2022 | 11:05

HATAY’da şizofreni hastası olduğu belirtilen T.A., komşusuna ve oğluna kurşun yağdırdı.

HASTANEDE DEHŞET ANLARI!

 

Komşusunun oğlunu yaralayan T.A. bununla kalmayıp, komşusu Zeki Koçin ve yaraladığı oğlu T.M. Koçin’i tedavi gördüğü hastaneyi basarak elindeki pompalı tüfekle öldürmeye çalıştı. Olay Kırıkhan ilçesinde meydana geldi. İlçede galericilik yapan Zeki Koçin, oğlu T.M. Koçin ile birlikte akşam galerisini kapatarak evlerine gitmek üzere aracına bindi. Bu arada şizofreni hastası olduğu belirtilen T.A., Zeki Koçin ve oğlunun içinde bulunduğu araca bilinmeyen bir nedenle kurşun yağdırdı. Araçlarıyla olay yerinden kaçamaya çalışan komşusunun aracına birkaç el daha ateş eden T. A., 15 yaşındaki T.M. Koçin’i bacağından yaraladı. Oğlunun yaralandığını söylemesi üzerine özel bir hastaneye giden Koçin ve oğlunu takip eden T.A. hızını alamayıp komşusunu öldürmek için elindeki pompalı tüfekle hastanede daldı.

Elindeki pompalı tüfekle hastanenin acil servisine dalan saldırgan T.A. saniye saniye güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Görüntülerde Pompalı tüfekle hastanenin acil servisine giren T.A. oda oda Zeki Koçin ve oğlunu arıyor. Saldırganı fark eden bir güvenlik görevlisi onu durdurmaya çalışıyor. Saldırgan tüfeğini güvenlik görevlisine doğrultuyor. Güvenlik görevlisi ondan uzaklaşırken, hastanede vatandaşlar panik halinde koşuşturuyor.

Yaşanan panik esnasında saldırgan T.A. komşusu Koçin’i, oğlunun tedavi edildiği odada buluyor. Doktor ve polislerin olduğu odada Koçin’e silahını doğrultan saldırgana polis engel oluyor. Biri sivil iki polis silahlarını çekerek saldırgana müdahale etmeye çalışıyor. Bütün uyarılara rağmen saldırgan silahını atmıyor. Bir ara silahını polislere de doğrultmaya çalışan saldırgan silahını indirince polisler ateş açmıyor. Büyük bir soğuk kanlılıkla sadırgana müdahale eden polisler bir süre sonra elindeki pompalı tüfeği alıyor ve saldırgan T.A.’yı yere yatırarak etkisiz hale getiriyor. Gözaltına alınan saldırganın, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının teyidi için Adana'da hastaneye sevk edildiğini belirten Koçin, sol bacağından yaralanan oğlunun tedavisinin ardından taburcu edildiğini söyledi. (Haber Merkezi)