HASSA’DA MAHTARLAR TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :19.05.2023 | 12:57
  • Muhabir :

Hassa Kaymakamı Osman Acar, öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen toplantıda mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

HASSA’DA MAHTARLAR TOPLANTISI

Söz konusu toplantıda 6 Şubat tarihinde İlçede yaşanan depremden sonra ilçenin özelliklede başta dağ köyleri olmak üzere merkez mahallelerde de ev ve işyerleri yıkılarak kullanılamaz hale gelen esnaflarla,  vatandaşların mağduriyet yaşamaması konusunda fikirler ortaya koyuldu.

Kaymakam Osman Acar, muhtarlarla yaptığı toplantıda hak sahibi vatandaşlara yavaş yavaş konteynırlar gelmeye başlandığını belirterek, “Artık bu günden itibaren Afad personelleri ile birlikte koordineli bir şekilde dağıtımına başlıyoruz. Özellikle ilk etapta evi yıkılan hak sahipleri ve evinde engelli yaşlı olan vatandaşlarımıza öncelik tanıyacağız.” dedi.

Toplantıda ayrıca tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan vatandaşlarında mağduriyet yaşamaması çin çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Kaymakam acar, “İlçemizi eskisinden daha güzel yaşanabilir ilçe yapana kadar buradayız ve her zaman vatandaşımızın yanındayız” dedi. (Haber Merkezi)