Hassa Okuyor

  • Eklenme Tarihi :02.02.2023 | 14:13

ESNAFLARLA BİRLİKTE KİTAP OKUDU.

Hassa Okuyor

 

Hassa Kaymakamı Osman Acar başkanlığında düzenlenen "Hassa Okuyor" projesinde geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu hafta da yoğun bir şekilde katılımlar devam etti.

Her hafta Çarşamba günleri saat:20:00-20:30 arası düzenlenen kitap okuma etkinliği evde, berberde, kıraathaneler de, cafede ilçenin her noktasında günden güne artarak devam ediyor. Kaymakam  Acar bu kez de İlçe merkezindeki berber ve esnaflarla birlikte kitap okudu.

Kitap okumak hayat boyu devam etmesi gereken bir süreç olduğunu vurgulayan Kaymakam Acar, "Her ne şartlarda olursak olalım, kitabı yanımızdan asla ayırmayalım, kitaplar da bedenimizin bir parçası gibi sahiplenirsek eğer o zaman anlaşılır okumanın tadı zevki" dedi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile kitap okuyan Kaymakam Acar, “Her yerde ve her yaşta toplumun tüm kesimlerinde kitap okuma farkındalığını oluşturmak için, sadece öğrencilerden değil toplumun tüm kesiminde kitap okuma alışkanlığını geliştirmeye çalışacağız” dedi. (Haber Merkezi)