GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ!

  • Eklenme Tarihi :03.09.2022 | 13:34

Meclis gündeminin üçüncü maddesinde Belediye Başkanlık makamı ve Meclis Üyeleri tarafından gündeme alınması istenilen konuları görüştü.

GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ!

 

Dörtyol Belediye Meclisi Ağustos ayındaki meclis tatilinin ardından 8. Meclis birleşiminde bir araya geldi. Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin başkanlığında 60 günlük aradan sonra bir araya gelen Dörtyol Belediye Meclisine Osman Çil, Hamza Çankır, Hüseyin Can, Tuğba Eker Ölmez, Hasan Özel, İsminur Ercan ve Yusuf Satin mazeretli sayılarak katılmadı.  Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşu gerçekleştirildi ve İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını yapan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin meclis üyelerine teşekkür ederek verdikleri yetki dahilinde Dörtyol Belediye iş makinası filosuna bir adet 30 tonluk paletli kepçe ile bir adet tekerlekli kazıcı yükleyici kazandırdıklarını belirtti.

 

GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ

İyi Parti Meclis Üyesi Hüseyin Üz Mülkiyeti belediyeye ait olan Otomatik Para Çekme makinalarının önüne yazın güneşten kışı da yağışlardan vatandaşların korunması için tente yaptırılmasını önerdi.  CHP Meclis Üyeleri Emre Arık ve Metin Dağlıoğlu Çökek, pekmezci ve Yahyalı yaylalarının çöplerinin toplandığını fakat Topaktaş yaylasına böyle bir hizmetin ulaşmadığını belirterek haftada en az iki gün Topaktaş Yaylasının da çöplerinin alınmasını önerdi.

İMAR PLANLARI NEDEN ÇIKMA DI?

CHP Meclis Üyesi Emre Arık 1/1000 lik imar planlarının Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak gönderildiğini, Dörtyol Belediyesinde bu planların hala askıya çıkmadığını ve bunun nedenini sordu.  Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin planların şartlı geçtiğini belirterek 1/5000 lik planlara uymayan kısımların düzeltilmesi için çalışmalar yapıldığını, özellikle sahil şeridindeki düşük yoğunluğa çekilmesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Meclis gündeminin 4. Maddesinde Belediyenin Banka hesapları hakkında kamu yararı karan alınmasını görüştü. Madde meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesinde 2022 Mali Yılı Ek Bütçe talebi meclis üyelerinin oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 6. Maddesindeki Gelirler Müdürlüğü kadrosunun ihdas edilerek Belediyedeki Müdürlük sayısının 24 e çıkartılması talebi de meclis üyelerinin oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

OY BİRLİĞİ İLE KOMUSYONA HAVALE EDİLDİ

Gündemin 7. Maddesinde İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği de meclis üyelerinin oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.  Meclis gündeminin 8. ve son Maddesinde Belediye Meclis Üyeleri arasından görevlendirilen Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özen’e verilen ödeneğin güncellenmesini görüştü. Görüşmeler esnasında Ak Parti Meclis üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Özen meclisten dışarı alındı. Madde artış oranını belirlenmesi için meclis üyelerinin oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.  Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin 01 Ekim 2022 Pazartesi günü tekrar toplanmak üzere meclis birleşimini sonlandırdı. (Haber Merkezi)