GÜCÜNÜZ KÜÇÜK ESNAFA MI YETTİ! - Hatay Gazetesi

GÜCÜNÜZ KÜÇÜK ESNAFA MI YETTİ!

  • Eklenme Tarihi :02.07.2024 | 14:07
  • Muhabir :MURAT MUTLU

GÜCÜNÜZ KÜÇÜK ESNAFA MI YETTİ!

6 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen deprem sonrasında yeniden ayağa kalkmak için evini terk etmeyerek yaşam mücadelesi veren küçük esnaflara bir darbe de Hatay Valiliği ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden geldi.

6 Şubat depremi sonrası büyük bir travmaya yaşayan Antakyalı küçük esnafa bir darbe de Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Yerel seçimler öncesinde yetki alması halinde Hatay’ın her fırsatta ayağa kalkması gerekli kolaylıkları sağlayarak hizmet edeceklerini söyleyenler ne yazık ki şimdi de alınteri ile ekmek parası kazanmak için  küçük esnafın işyerini yıktılar.

10 RESMİ ARAÇ İLE YIKIMA GELDİLER!

Antakya İlçesi’ne bağlı Aksaray Mahallesi Mehmet Kafadar Caddesi Üzerinde konteyner işyeri içerisinde büfe alanında faaliyet gösteren Kürşat Neşeli’ye ait işyeri HBB Ekipleri tarafından yıkıldı. Yaklaşık 20 metrekarelik alanın yıkılması için Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler, HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler ve yıkım ekibi ile 10’un üzerinde resmi araç bulundu.

ALLAH’A HAVALE EDİYORUM HEPSİNİ!

HBB tarafından yıkımı gerçekleştirilen büfenin yıkılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Büfe İşletmecisi Kürşat Neşeli, “Yaklaşık 6 yıldır 2019 yılından bu yana burada büfe işletmeciliği yapıyorum. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında şehrin muhtelif yerlerinde olan küçük kulübelerin kaldırılması yönünde talimatı var. Lakin benim işletme 6 Şubat öncesinde olduğu için malım, mülküm ve her şeyimiz olan büfemiz HBB ekipleri tarafından yıkılmaya başlandı. 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrası yaşam mücadelesi vermek için bizler de gittik ama ben 15 Nisan gecesi memleketime geldim ve bir daha geri gitmedik. Ailem ve çocuklarım şehir dışında iken ben burada yaşamaktan zevk alıyordum. Esnaf olarak bütün herkesin mağduriyeti olduğu gibi bende mağdur durumdayım. Ben devletimin üzerinden elimi çekmeden gereken ne ise yapmaya çalıştım. Bugün maalesef ekmek teknemi yıktılar. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Dönün Hatay’a’ demesinin ardından çoluk çocuğumu bırakmama rağmen 15 Nisan gecesi döndüm. Eğer benim büfemin yıkılmasıyla bu memleket düzelecek ise eyvallah! Ve şu anda HBB Zabıta Ekipleri ile birlikte ekmek teknemi yıkıyorlar. Allah’a havale ediyorum hepsini!” diye konuştu.

Haberin Videosu