GÖNÜLLÜLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

  • Eklenme Tarihi :23.04.2022 | 01:18

Hatay İl Finalleri büyük bir heyecanla tamamlanan Gönüllüleri Kültür Sanat yarışmalarda İskenderun Gençlik Merkezinin Gönüllülerinin başarı üstüne başarı kazandığı bildirildi.

GÖNÜLLÜLER BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenlemiş olduğu Ses, Tiyatro, Bilgi, Şiir ve Münazara içerikli Kültür Sanat yarışmalarında pek çok kategoride birincilik elde eden İskenderun Gençlik Merkezi Gönüllüleri başarılarıyla dikkat çekti.

ÇOK HEYECANLI GEÇTİ

Hatay İl Finallerinin bir kısmı İskenderun ile Antakya’da gerçekleştirilen yarışmalar çok heyecanlı geçti. Ses yarışması pop müzik kategorisinde Mehmet Mert Akgemci ile Tiyatro Yarışmasında İSTE Tiyatro Topluluğuyla, Bilgi yarışması Lise Kategorsinde Simya Koleji Simyacılar ekibiyle, Şiir Okuma Yarışmasında 18-25 yaş erkek kategorisinde Mehmet Berkay Bülbül, kız kategorisinde Nuray Çörtük ile 13-17 erkek kategorisinde Yusuf Yıldız, kız kategorisinde Liva Parlak ile Münazara Yarışmasında Lise Kategorisinde Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesinden Yusuf Kalkan ve Berat Kutlu ile Üniversite Kategorisinde İSTE öğrencilerinden Esma Handan Serdengeçti ve İlker Can Kaya ile birinciliği göğüsleyen İskenderun Gençlik Merkezi gönüllüleri hızla Bölge Finallerine hazırlanmaya başladılar.

OKULLARA TEŞEKKÜR ETTİ

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin gençlerin bu yıl yaşattığı gurur tablosuna vurgu yaparak “Bu başarıları alkışlamamak mümkün değil. Hepsi ellerinden gelenin en iyisini yaparak il finallerinde büyük bir başarı gösterdiler. Her yarışmanın neredeyse her kategorisinde birincilik alan gençlerimizi tüm kalbimle tebrik ediyorum. Aynı başarıyı Antalya’da yapılacak olan bölge finalinde de göstereceklerinden şüphem yok. Ayrıca gençlerimizin hazırlanmasında büyük emekleri bulunan İskenderun Teknik Üniversitesine, Paşa Karaca Anadolu İmam Hatip Anadolu Lisesine ve Simya Kolejine ve katılım sağlayan tüm okullarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)