GÖNÜLLÜ YARDIMCILARA İHTİYAÇ VAR

  • Eklenme Tarihi :09.06.2023 | 12:07

Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen sonrasında Osmaniye’den sonra Hatay’ın İskenderun İlçesinde KYK yurtlarında kurulan, 8 ilçeye yemek hazırlanan Gönül Mutfağı gönüllü yardımcıların desteğini bekliyor.

GÖNÜLLÜ YARDIMCILARA İHTİYAÇ VAR

Ünlü şefler Ebru Baybara Demir ile Türev Uladağ’ın kurmuş olduğu, günlük 70 bin kap yemek kapasitesine sahip, İskenderun KYK’daki ‘Gönül Mutfağı’nda gönüllülerin özverili çalışmalarıyla ilk günlerden itibaren depremzedelere üç öğün yemek hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ile depremin ilk günlerinden itibaren hizmet veren Gönül Mutfağı gönüllülerin özverili çabasıyla dört ayı geride bıraktı.

Yurdun dört bir yanından gelen, aynı zamanda İskenderun’da da çeşitli kurumlarda çalışan, Müdüründen, şefine, Avukatından, doktoruna her meslekten gönüllü mutfakta kendisine verilen işlerde çalışarak, bu harekete destek vermeyi sürdürüyor.  

Gönüllü trafiğinin ilk günlere nazaran düştüğü ‘Gönül Mutfağı’nda ekibin, yemek hazırlama aşaması, paketlenme ve değil mutfak faaliyetlerine yardımcı olacak gönüllülerin yardımlarına ihtiyaçları bulunuyor.

Bu arada Gönül Mutfağının kurulduğu İskenderun Teknik Üniversitesi yerleşkesinin büyük bölümü konteyner kentlere dönüştürülmüş olması, aslında burada boş zamanlarını değerlendirecek çok sayıda gönüllü potansiyeline sahip olduğu dikkat çekiyor. (Haber Merkezi)