GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDA FARKINDALIK YARATTILAR

  • Eklenme Tarihi :08.06.2022 | 11:40

İskenderun Belediyesi Çevre Müdürlüğü tarafından Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDA FARKINDALIK YARATTILAR

Millet Parkında geniş katılımla gerçekleştirilen etkinliğe 17 okul katılım gösterdi. Farkındalık etkinliğinde, her okul ayrı ayrı stant açarak, ‘geri dönüşüm’ ilkesiyle atıl ürünlerde yaptıkları eserleri sergiledi.

İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı stantları tek tek gezerek, yapılan ürünler hakkında bilgiler aldı.

Çevre temizliği ve korunması adına farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlenen etkinlikte ayrıca Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu tarafından, atıl ürünlerden üretilen kıyafetlerle bir defile düzenlendi.

Karton bardak ve tabak, poşet, pipet ve farklı bazı atıl ürünler kullanılarak üretilen kıyafetleri podyumda manken edasıyla yürüyerek sergileyen minikler büyük alkış aldı.

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ise, ‘Temizliyorsak Sebebi Var’ sloganıyla mıntıka temizliği gerçekleştirdi.

Etkinlikte bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, çevrenin önemine vurgu yaparak; “Geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Çevre müdürlüğümüz tarafından organize edilen etkinliğimize 17 okulumuz katıldı. Çevreyi korumak hepimizin görevi” diye konuştu.

İskenderun Belediyesi tarafından ayrıca katılımcılara ve öğrencilere soğuk liomanata ikramında bulunuldu. Çocuklara çeşitli hediyelerin de dağıtıldığı etkinlikte Başkan Fatih Tosyalı’nın talimatıyla lunapark biletleri de çocuklara verildi. (Haber Merkezi)