GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

  • Eklenme Tarihi :07.06.2022 | 10:54

Uluslararası Defne Gençlik Eğitim Derneği Başkanı İbrahim Mirioğlu, sahil temizlik çalışmalarında toplanan atıklarla heykeller yapılacağını ve bu heykellerin Expo alanında kalıcı sergiye dönüşeceğini söyledi.

GENÇLİK EĞİTİM MERKEZİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Dernek Başkanı İbrahim Mirioğlu yaptığı açıklamada, Uluslararası Defne Gençlik Eğitim Derneği tarafından, Avrupa Birliği Başkanlığı Erasmus programı ile bir çok ülkeden katılan yabancı çalışmacılarla Clean Rubbish Creat Art projesinin 01-09 Haziran 2022 tarihileri arasında Hatay'da gerçekleştirildiğini belirtti.

 

Yapılacak çalışma hakkında bilgi veren Mirioğlu, şöyle konuştu: "Dünya Çevre temizlik haftasına denk gelen projemizle  Samandağ Sahilinde uluslararası çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalarla Akdeniz kirliliğine çevre kirliliğine uluslararası çözüm aranmaktadır. Sahilde devlet okullarının sivil toplum kuruluşlarının, özel okulların, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin katılımıyla yapılan sahil temizlik çalışmalarında toplanan atıklarla heykeller yapılacak ve bu heykeller EXPO alanında kalıcı sergiye dönüşecektir. Böylelikle projenin etkisi canlı tutulmuş olacaktır." (Haber Merkezi)