GENÇLER STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ ALDI

  • Eklenme Tarihi :26.07.2022 | 12:23

Letonya’nın Jelgava kentinde gerçekleşen 'Stress or not to Stress' isimli projeye Türkiye’den iki öğretmen ve dört üniversite öğrencisi katıldı.

GENÇLER STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ ALDI

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Erasmus+ Programı kapsamında 21 Haziran- 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Letonya’nın Jelgava kentinde gerçekleşen “Stress or not to Stress” isimli projeye Türkiye’den iki öğretmen ve dört üniversite öğrencisi katıldı.

Do Great Things Latvia koordinatörlüğünde, Belen Kaymakamlığı ortaklığında gerçekleşen; Letonya, Türkiye, Romanya, Hırvatistan ve Moldova olmak üzere 5 Avrupa ülkesinden toplamda 23 gençlik çalışanının katıldığı projede ülkemizi temsil eden katılımcılar; hazırladıkları atölyeler ve dahil oldukları etkinlikler ile ülkemizin tanıtımına katkı sağladılar. Yaygın eğitim yöntemiyle öğretmeyi hedefleyen bu projede, katılımcıların aldığı görev ve bu görevler üzerinde eleştirilerde bulunulan bir dizi atölye ve çalıştay faaliyetleri gerçekleştirilerek, kültürlerarası etkileşimi artırma ve kültür farklılıklarını keşfetmeye yönelik kendi ülkelerinin kültür ve geleneklerinin tanıtıldığı kültür geceleri düzenlendi.

Kaymakam Hayrettin Baskın; insanların yaşam kalitesi ve ekonomik olarak üretkenliği üzerinde büyük etkiye sahip olan stres yönetim eğitimi alınmasının çok önemli olduğunu belirterek,  projede emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti. (Haber Merkezi)