GALATARASAY’A TRANSFER OLAN EFE KARADAYI’YA VEDA

  • Eklenme Tarihi :19.07.2022 | 09:35

İskenderun’da futbol oynarken tesadüfen keşfedilen, Basketbola yönlendirilerek yetişen Efe Karadayı, 6 kez milli takım kampına davet edildi, Güney Akademi’den transfer olduğu Galatasaray NEF altyapısına uğurlandı.

GALATARASAY’A TRANSFER OLAN EFE KARADAYI’YA VEDA

İskenderun Güney Akademi Kulübü Başkanı Nebil Özdemir, Efe Karadayı’yı 3,5 sene önce voleybolcu Ergin Herek Hocanın sayesinde tesadüf eseri okuduğu okulda görerek futboldan alıp basketbola başlattıklarını belirterek “Bu kısa süre içerisinde inanılmaz bir seviye atladı. 6 defa Milli Takım kamplarına davet alan, Milli Takım ile 3 defa yurt dışında turnuvalara katılan, Süper Ligin ilk 8 takımının altyapılarının hemen hepsinden transfer teklifi alan ve en önemlisi Ali Arda Yücel ile birlikte Hatay’da ilk defa Erkek Milli Takımlara davet alan iki oyuncudan biri olma başarısı gösterdi. Mart ayında Galatasaray NEF altyapısına transfer olan Efe Karadayı ile son antrenmanımızı yaparak kendisini önce Milli Takım Kampına sonrasında yeni kulübüne uğurladık” dedi.

 

EFE NASIL YETİŞTİ

Efe’nin bu seviyelere gelmek için yaptıkları çalışmalara değinen Kulüp Başkanı Nebil Özdemir “Haftanın nadiren 5 sıklıkla 7 günü idmandaydı Efe. Herkes sabah yatağında uyurken o salondaydı. Pandemide bulduğu her fırsatta aradı, neredeysem oraya geldi, çalıştı. Sahada idman varsa saha kenarında, tribünde çalıştı. Hafta sonları buz gibi havada sıcak yatağından kalktı, sabahın köründe Ali Arda ile birlikte salona geldi çalıştı. (Her hafta sonu sabahı onları hiçbir bedel talep etmeden çalıştıran Atakan abilerinin çok emeği var). İyi maç oynadı, ertesi gün geldi çalıştı, kötü maç oynadı akşamına geldi çalıştı. Övgü aldı çalıştı, fırça yedi çalıştı. Yediğine dikkat etti, uykusuna dikkat etti. Yani bu seviyeye gelmek için gereken her şeyi fazlasıyla yaptı. Dile kolay. O nedenle de geldiği noktayı fazlasıyla hak ediyor” diye konuştu.

TEŞEKKÜRLER

Başkan Özdemir, Efe’nin bu duruma gelmesinde büyük yardımları dokunan antrenörleri Atakan Arsak ve Egecan Aytekin’e, 3.5 yıldır Efe’yi o antrenmandı bu maçtı her yere yetiştiren babası Uğur Karadayı’ya, asistanlar ve aynı zamanda Efe’nin takım arkadaşları Onur Çetin ve Emir Traş’a ve özellikle, Efe’nin antrenman yaptığı 2005-2006-2007-2008 doğumlu oyunculara teşekkür etti.

HAKKIM HELAL OLSUN

Bu rekabetçi, yarışmacı ortam olmasaydı (4 transfer, 10 Milli davet) bunları konuşmanın mümkün olmayacağının altını çizen Başkan Özdemir şunları söyledi: “Yolun açık olsun aslan oğlum, yolun açık olsun güzel çocuk. Kulübüne, İskenderun ve Hatay Basketboluna uzun süreler hafızalardan silinmeyecek tarifsiz gururlar yaşattın. Hakkını helal et, benden yana hakkım sana helal olsun…” (Haber merkezi)