FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

  • Eklenme Tarihi :14.11.2022 | 12:02

HATAY Tabiatı Koruma Derneği, üniversite öğrencileriyle birlikte, bin 950 çam fıstığı ve 50 selvi fidanını toprakla buluşturdu.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Hatay’a nefes olacak ağaçlandırma çalışmasında fidanları toprakla buluşturduklarını belirten Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Öğünç, “Ülkemizdeki kişi başına düşen ormanlık alanlarımız büyümeye devam edecek.” dedi.

 

KAMPANYA’YA DESTEK VERDİK

Yurt genelinde başlatılan fidan dikim kampanyasına katkı sağladıkları için mutlu olduklarını belirten Öğünç, “Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü koordinesinde yurt genelinde başlatılan fidan dikim kampanyasına Hatay Tabiatı Koruma Derneği olarak Mustafa Kemal Üniversitesi Coğrafya Bölümü ile birlikte Belen ve Kırıkhan ilçelerimiz Ormanlık alanında fidan dikimi yaparak destek sağladık. Gelecek nesillerin daha sağlıklı ve temiz bir dünyada yaşamasını görev bilen bir anlayışın mensupları olarak Milli Ağaçlandırma gününde  bin 950 Fıstık Çam’ı, 50’de Mavi Servi fidanlarımızı toprakla buluşmasına katkılar sunduk. Bugün fidan, yarın nefes diyerek diktiğiniz fidanlar için bizlere lojistik desteği sağlayan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık'a, Kültür İşleri Daire Başkanı Mehmet Bozkurt'a, MKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tülay Öcal'a, Bizleri güzel bir şekilde ağırlayıp misafir eden İskenderun Orman işletme Müdürlüğü, Müdür Muavini Mehmet Karakaya’ya, Belen Orman İşletme Şefi Harun Kara’ya,  teşekkür ediyoruz.” dedi.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Gönüllü aktivistlere de teşekkür eden Öğünç, “Ayrıca; Hatay Tabiatı Koruma Derneğinin bünyesinde tür koruma araştırma geliştirme çalışmalarımıza gönlünü koyup katkı sunan tüm üye, gönüllü aktivist ve destekçilerimize teşekkür ediyorum. Milli Ağaçlandırma Günü'nde desteğiniz ve katkılarınızla ülkemizdeki kişi başına düşen ormanlık alanlarımız büyümeye devam edecek.” Diye konuştu. Öğünç’ün yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler ve çevre aktivistleri fidanları toprakla buluşturdu.