FEYEZAN KANALI ÇEVRESİ DAHA GÜZEL HALE GELECEK

  • Eklenme Tarihi :29.07.2022 | 11:01

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Feyezan Kanalı ve çevresinin daha modern ve daha güzel hale getireceklerini söyledi.

 FEYEZAN KANALI ÇEVRESİ DAHA GÜZEL HALE GELECEK

Başkan Tosyalı, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, DSİ 6. Bölge Müdürü Ahmet Ersin Gökçe, Belen Belediye Başkanımız İbrahim Gül ve İlçe Başkanı Abdülkerim Güven ile birlikte Feyezan Kanalı çevresinde incelemelerde bulundu.

Başkan Fatih Tosyalı, “DSİ Genel Müdürümüz ve beraberinde heyet ile birlikte Feyezan Kanalı içi ve çevresinde yapılacak olan düzenleme ve peyzaj çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunduk. DSİ bu konuda büyük destek veriyor ”dedi.

Başkan Tosyalı," Kamu kurum ve kuruluşları ile sürekli iletişim halindeyiz. Halkımıza en iyi hizmeti verme noktasında birçok çalışmayı birlikte gerçekleştiriyoruz. Eski bağlama adı ile anılan mevkiiden denize doğru devam edecek proje ile feyezan kanalı ve çevresi son derece güzel bir görünüme kavuşacak. Her şey İskenderun için “şeklinde konuştu.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca ise Feyezan Kanalı olarak bilenen kanalda yapılacak çalışmalar ile kanalın ve çevresinin daha estetik bir görünüme kavuşacağını belirterek bu konuda DSİ olarak ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini ifade etti.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ise konuyu yakından takip ettiklerini belirterek kısa bir süre sonra feyezan kanalı ve çevresinde düzenleme ve peyzaj çalışmalarının yapılacağını söyledi. (Haber Merkezi)