FESTİVAL ANIT ALANINDA YAPILACAK! - Hatay Gazetesi

FESTİVAL ANIT ALANINDA YAPILACAK!

  • Eklenme Tarihi :28.06.2024 | 14:25
  • Muhabir :ALİ GÖRÜN

İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, 6 Şubat'ta yaşanan deprem sonucu zeminin çökmesiyle su sızıntılarının yaşandığı Atatürk Anıt Alanı'nda kısa vadeli çözümler üreteceklerini açıkladı.

FESTİVAL ANIT ALANINDA YAPILACAK!

Anıt alanında yaşanan su sızıntısını önlemek için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Mehmet Dönmez, "Anıta su sızıntısı var, biz suyun akış yönünü açarak, borularla ana kanalizasyona bağlantı yaparak bu sorunu kısa vadede çözeceğiz. Kalıcı çözüm mü? Kesinlikle değil, bugünkü yaptığımız çalışmalar kısa vadede, geçici çözümler. Üç yüzlük borularla Anıta gelen dip sızıntısını, tekrar yağmur suyu hattına bağlıyoruz, üzerini kapatıyoruz" dedi.

MÜTEVAZİ İMKANLARLA KUTLAYACAĞIZ

5 Temmuz etkinlikleri ve konserler için bu alanı hazır hale getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Dönmez, "Bizim hedefimiz Beş Temmuz’u eski günlerdeki kadar şaşalı olmasa da bile, burada Anıt alanında yapmayı planlıyoruz. İskenderun’a bir umut, umut ışığı lazım. 5 Temmuz festivali Anıt alanında yapılması bizim için anlamlı. Eski günlere dönüşün bir simgesi haline gelecek. Beş Temmuz festivalini olabildiğince mütevazı imkanlarla kutlayacağız" şeklinde konuştu.