FATİH TOSYALI ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ - Hatay Gazetesi

FATİH TOSYALI ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

  • Eklenme Tarihi :23.06.2024 | 12:49
  • Muhabir :Haber Merkezi

FATİH TOSYALI ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

İskenderun'un geçen dönem Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, bölgede bulunan şehit ailelerini Kurban Bayramı öncesinde ziyaret ederek unutulmadıklarını hatırlattı.

İskenderun'daki şehit ve gazi aileleri dernek başkanları Fevzi Mercanoğlu ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Neşet Turhan ve yönetimiyle birlikte şehit ailelerini ziyaret eden Tosyalı, günün ilk ziyaretini 1996 yılında Tunceli'de şehit olan Ahmet Yayman'ın ailesine gerçekleştirdi.

Ziyaret sırasında Tosyalı, şehit ailesinin bayramını kutlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğinin teminatının şehitler olduğunu vurguladı ve şehit ailelerinin kendileri için çok değerli olduğunu belirtti.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Neşet Turhan da Tosyalı ailesine bölgelerinin ekonomisine ve ailelere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Ziyaretlerin ikinci durağı ise 1997 yılında Mardin'in Ömerli bölgesinde şehit olan Ali Gül'ün ailesi oldu. Burada da şehidin ruhuna dualar okundu.

Fatih Tosyalı, Fevzi Mercanoğlu, Neşet Turhan ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Kıbrıs gazisi Mustafa Bozdoğan ve Selahattin Demir'in ailelerini ziyaret ederek burada dua okudular.

Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren şehit ve gazi aileleri, "Bizleri unutmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz" dediler.