FARKINDALIK YARATAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :03.11.2022 | 16:13

Türk Kızılayı Hatay Şubesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda farkındalık yaratarak destek olan Vali Teoman İlkokulu 2/H sınıfı öğretmen ve öğrencilerini ziyaret ettiler.

FARKINDALIK YARATAN ÖĞRENCİLERE ZİYARET

Bu yıl 29 Ekim-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası programı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleyen Türk Kızılayı Hatay Şubesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için farkındalık yaratan Vali Teoman İlkokulu 2/H sınıfı öğretmen ve öğrencilerini ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası kapsamında Vali Teoman İlkokulu 2/H öğrencilerine Kızılay farkındalığı yaratmak, faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla ziyaret gerçekleştiren Türk Kızılayı Hatay Şubesi yetkilileri, öğrencilerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmak üzere getirdiği bakliyatlar ile sınıfta oluşturulan Kızılay kumbarasını teslim aldılar. Yapılan bilgilendirmelerin ardından öğrencilere ikramlık dağıtan Kızılay yetkilileri daha sonra öğrencilerle beraber oyun oynadılar.

 

MİNİK KIZILAYCILARA KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİLDİ

Yapılan davranışın manevi olarak büyük önem arz ettiğini belirten Türk Kızılayı Hatay Şubesi yetkilileri, “Sınıf öğretmenimiz Sn. Nüket Yurdal’a, paylaşmanın ve Kızılay’ın önemini böyle güzel faaliyetlerle öğrencilerimize aşıladığı için, minik Kızılaycılarımıza da Türk Kızılay’ına katkıları için teşekkür ederiz.” dediler. (Mustafa SAĞLAM)