ESNAF, SİYASİLERE TEPKİSİNİ VİTRİNİNE YANSITTI

  • Eklenme Tarihi :17.06.2022 | 11:01

Hatay’ın İskenderun ilçesinde hizmet veren bir kuyumcu esnafı vitrinine öyle bir yazı astı ki, görenleri hem hayrete düşürdü, hem de düşündürdü. Esnaf iş yerine kimlerin giremeyeceğini yazılı ilan etti.

ESNAF, SİYASİLERE TEPKİSİNİ VİTRİNİNE YANSITTI

İskenderun Kuyumcular Pasajında yılların esnafı Köklü Kuyumculuk Sahibi Selahattin Köklü, vitrinine astığı yazıyla gündem oldu. ‘Genel merkezden atanan siyasetçiler emek hırsızı. Emek vermeden seçilirler, seçimden seçime gelirler, halka değil, ağabeylerine hizmet ederler’ ve ‘Genel merkezden atanmış seçimden seçime gelen siyasetçi ne müşteri ne de ziyaretçi olarak lütfen beni rahatsız etmesin’ diye yazdı.

 

YAZI 2024 YILINA KADAR KALACAK

Vitrinine astığı yazıyla ilgili konuşan yılların kuyumcu esnafı Selahattin Köklü “Yıllardır Türkiye’de demokrasi oyunuyla halkı uyutuyorlar. Bütün siyasi partileri kastediyorum. Türkiye’de liderlik sultası vardır. Bizim amacımız adayları halk belirlesin. Tabandan yukarı seçilsin. Sıkıntımız o! Hiçbir siyasiye ulaşamıyoruz. Halka değil ağabeylerine hizmet ediyorlar. Benim amacım dikkat çekip halkın bilinçlenmesini sağlamak. Bu halk artık genel merkezden atanan siyasetçilerden bıkmış, istiyor ki halkın arasından birileri seçilsin. Emek vermeden seçiliyorlar, emek veren kendi partilerindeki arkadaşlarının emeklerini çalarak bir yerlere geliyorlar onu anlatmak istedim. İnsanlar ‘duygularımıza tercüman oldun’ diyerek geçiyor dükkanın önünden, çok olumlu tepkiler alıyorum. Vatandaş olarak tepkimi bu şekilde göstermek istedim, 2024 yılına kadar bu yazıyı bırakacağım” şeklinde konuştu.

Köklü’ye destek veren bir esnaf; “Doğruları yazmış. Direk genel merkezden atananlar bize ters geliyor. Tabiî ki halkın seçmesi, halkın tanıdığı birinin gelmesi daha iyi… Arkadaş doğruları yazmış, kendisine katılıyorum” derken diğer bir esnaf da; “Doğrusunu yazmış. Burası İskenderun, adam Adana’dan geliyor buradan milletvekili oluyor neden? Kabul etmiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)