ERZİN’İN 102. GURUR GÜNÜ COŞKUSU

  • Eklenme Tarihi :09.01.2024 | 14:10
  • Muhabir :Haber Merkezi

ERZİN’İN 102. GURUR GÜNÜ COŞKUSU

Hatay’ın Erzin ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü düzenlenen törenle büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Erzin Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 8 Ocak kurtuluş bayramı kutlamalarına Kaymakam Onur Özaydın, AK Parti Milletvekili Kemal Karahan, Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, , İlçe Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, askeri ve sivil erkan siyasi partilerin ilçe başkanları, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende Ata’nın manevi huzuruna saygı çelenkleri sunuldu.

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Belediye Başkanı Elmasoğlu 8 Ocak tarihinin Erzin için sonsuz bir gurur olarak nitelendirerek “Erzin’imizin kurtuluşunun 102. yılı kutlu olsun. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve Erzin’imizi işgalden kurtarmak için mücadele eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

EN GÜZEL ÖRNEKLERDEN BİR TANESİ

İlçenin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını belirten Kaymakam Onur Özaydın “İlçemizin kurtuluşu için verilen mücadele, asırlardır istiklal uğruna en kötü zorluğu çeken, bu uğurda en kıymetli varlığını feda ederek şehit ve gazi olmaktan çekinmeyen yüce Türk Milletinin hür ve bağımsız bir şekilde yaşama iradesinin en güzel örneklerinden bir tanesidir” diye konuştu.

GÖSTERİLER YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ile Belediye Bandosu marşlar, şarkılar seslendirdiği kutlamalarda küçük öğrencilerin efe halk oyunu gösterisi ilgiyle izlendi. Şiirler okundu ve resmigeçitle tören sona erdi.

Ayrıca ahşap yakma sanatı resim sergisi ile kurulan stantlar törene katılan protokol ve vatandaşlar tarafından ilgiyle gezildi.