ERDEMLER ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

  • Eklenme Tarihi :07.01.2023 | 01:47

Kültürden İrfana Seminerlerinin İkincisi "Sezai Karakoç" yoğun katılım ile devam etti.

ERDEMLER ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

 

 Hassa Kaymakamı Osman Acar'ın himayesinde başlatılan Kültürel Kalkınma Projesi kapsamında ''Kültürden İrfana'' konferansı Hassa Belediye Konferans Salonunda bir mütefekkir, bilim adamı ve alimimiz hakkında öğrenciler, gençlere yönelik ilk konferans yapıldı, Bu haftaki konferansın konusu olan Sezai Karakoç'un hayatı, eserleri ve felsefesi anlatıldı.

Kaymakam Acar geçtiğimiz haftalarda Cemil Meriç'in anlatıldığı ve çok güzel bir şekilde verimli bir seminer geçtiğini söylerken, bundan sonrada devam ederek her iki haftada bir ilçedeki seminerlerin mutad şekilde devam edeceğini ifade etti. Kaymakam Sayın Osman Acar “Hassa’tı Farabi’nin El Medinetül Fazıl’a şehrinde işaret ettiği Erdemler şehrine dönüştüreğiz” dedi.

Önümüzde haftalarda; Aliya İzzetbegoviç, Nurettin Topçu, Necip Fazıl Kısakürek, İsmet Özel, ibnülemin Mahmut Kemal İnal gibi mütefekkir, münevver, alim ve bilim adamlarını hayatlarının "Kültürden İrfana" seminerleri kapsamında anlatılmaya devam edeceğini söyledi.

Acar “Burada esas gaye gençlerimizin atalarını daha iyi tanıması ve bu şiarla gelecek bin yılda yeni Sezai Karakoçlar Mütefekkirler, münevverler ve mucitlerin bu gençlerimizin arasında çıkmasına vesile olmaktı” dedi. (Haber Merkezi)