ENGELLİLER KULÜBÜNE TEKERLEKLİ SANDALYE

  • Eklenme Tarihi :20.06.2022 | 11:03

İskenderun Körfez Lions Kulübü temin ettikleri on adet tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere İskenderun Engelliler Spor Kulübüne hediye etti.

ENGELLİLER KULÜBÜNE TEKERLEKLİ SANDALYE

İskenderun Engelliler Derneğinde gerçekleştirilen törene Kaymakam vekili Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Engelliler Kulüp Başkanı Suat Atasever, Körfez Lions Kulübü Başkanı Nilden Uz ve yönetim kurulu üyeleri İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ve engelliler katıldı.

 

İskenderun Engelliler spor Kulübü Başkanı Suat Atasever, bölgede bulunan engellilerin yaşama tutunmaları için mutlaka sosyal etkinliklere katılmaları gerektiğini belirterek derneğe tekerlekli sandalye bağışı yapan Lions kulübüne teşekkür etti.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Dünyada 300 ülke ve Türkiye de olmak bir buçuk milyon üyesi bulunan bir topluluğa dahil kulübün mensubu olduklarını vurgulayan İskenderun Körfez Lions Kulübü Başkanı Niden Uz ise “Kulübün amacı şansı bizden daha az insanlarla şansımızı paylaşmak. Dünyadaki her insan için, özellikle milletimiz ülkemiz için refah seviyesini yükseltmek için ellimizden geleni gönüllü olarak yapmak, bunun içinde de bulunduğumuzdan dolayı ben ve arkadaşlarım gurur duyuyoruz. Elimizden geldiğince bu dönem yaptığımız aktiviteler sonucunda on adet tekerlekli sandalye Engelliler Derneğimize bağışlamış bulunuyoruz” diye konuştu. 

İskenderun Kaymakam vekili ve Payas Kaymakamı Polat Kara Devlet olarak dezavantajlı grupların, engellilerin, sosyo-ekonomik mağduriyet içerisinde bulunan vatandaşların dezavantajlarını paylaşmak, mümkün mertebe, kaldırılamasa da bile en aza indirme adına bu tür çalışmaları desteklediklerinin altını çizdi.

Devletimiz ve milletimiz adına sizlere bu yaptığınız hayırlardan dolayı teşükkür ediyorum. Gerçeketn Herkes birer engelli adayıdır dedi. (Haber Merkezi)