ENGELLİLER KONFEDERASYONU’NDAN ZİYARET

  • Eklenme Tarihi :29.10.2022 | 02:46

Yönetim Kurulu Olağan Toplantısını ilimizde yapmak üzere Hatay’a gelen Türkiye Engelliler Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Özsaygı ve beraberinde bulunan Yönetim Kurulu Üyeleri Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

ENGELLİLER KONFEDERASYONU’NDAN ZİYARET

Aralarında Hatay’da engellilere yönelik sivil toplum kuruluşu alanında hizmet veren Engelli Hakları Derneği Başkanı Hüseyin Ateşer’in Genel Sekreterlik yaptığı Türkiye Engelliler Konfederesyonu Genel Başkanı Mustafa Özsaygı, Hatay’da yönetim kurulu olağan toplantısını gerçekleştirmek için bulunduklarını ve kısa bir süre önce genel kurulunu gerçekleştirerek yeni göreve seçilen Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne de görevlerinin hayırlı olmasını diledi.

Gerçekleştirilen ziyarette Türkiye Engelliler Konfederasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgiler veren Mustafa Özsaygı ve Genel Sekreter Hüseyin Ateşer, “Engelliler Konfederasyonu 5253 Sayılı Yasaya göre kurulmuş olan engellilerin çatı örgütüdür. Bünyesinde görme engelliler, işitme engelliler, fiziksel engelliler ve zihinsel engelliler olmak üzere dört engel grubunu ve onların federasyonlarını toplamış bulunmaktadır. Bu yapısıyla Konfederasyonumuz resmi makamlara göre sayıları 9 milyon dolayında ifade edilen engelliler kitlesini temsil etmektedir.  Konfederasyonumuz Avrupa Birliğinin danışmanı ve Avrupa Ülkeleri engelli örgütlerinin çatı örgütü durumundaki Avrupa Engelliler Forumunun üyesidir. Konfederasyon Yönetim Kururlumuzun bu dönem olağan tolantısını 27-28 Ekim tarihlerinde Hatay’da yaptık. Türkiye’nin değişik İllerinde gelen Yönetim Kurulu Üyelerimizi  misafir eden, bizleri sıcak karşılayan Hatay Büyükşehir Belediyesine ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a özellikle teşekkür ediyoruz. Bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyor, tekrardan yeni seçilen HGC Yönetim Kurulu’na görevlerinde başarılar diliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladılar.