Emre Hoca ve Öğrencileri The Story Of My Cıty Yazdı

  • Eklenme Tarihi :27.04.2022 | 10:23

Bir eTwinning projesi olan The Story Of My City Projesi’ne katılan Türkiye’den 10 öretmenden biri olan Belen İssume İlkokulu öğretmeni Emre Sökmen, öğrencileriyle birlikte hikayeyi dosyalarak ortağı Polonya’ya gönderdi.

Emre Hoca ve Öğrencileri The Story Of My Cıty Yazdı

Aralık 2021 tarihinde başlayan Türkçesi Şehrimin hikayesi, The Story Of My Cıty projesi bu ayın sonunda tamamlanıyor. eTwinnig projesine, aralarında Belen İssume İlkokulu 2/B Sınıfı öğretmeni Emre Sökmen’in de yer aldığı Türkiye’den 10, Polonya’dan 2 ve Gürcistan’dan 1 öğretmen, şehirlerinin kültürlerini tanıtacak.

 

Projeyle, öğrencilerin yaşadığı şehirlerin kültürlerini, yöresel yemek, yöresel kıyafet, yöresel şarkılar, tarihi ve doğal güzelliklerini daha iyi tanımaları, aynı zamanda yaşadıkları şehirlerini projenin diğer ortaklarına tanıtarak farklı şehirlerin kültürlerini tanımaları hedefleniyor.

Projenin Mart ayı görevlerinden biri olan Kültür Kutusu faaliyeti kapsamında Belen İssume İlkokulu öğretmen Emre Sökmen ve öğrencileri hazırladıkları kutularını Polonya ortaklarına göndererek Hatay şehrini Polonyalı öğrencilere tanıtmaya çalıştılar. Projenin heyecan verici, katılımının da gururlandırıcı olduğunu aktaran öğretmen Emre Sökmen, söz konusu çalışmayla Hatay’ı en iyi şekilde tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. (Haber Merkezi)