EMLAKÇIYA DOLANDIRICILIK KISKACI!

  • Eklenme Tarihi :25.12.2023 | 12:05
  • Muhabir :SELVİ KADIOĞLU

Hatay’ın Arsuz ilçesinde 40 yıldır emlak işi ile uğraşan Edip Bodur 9 milyon Türk lirası yazılı senet ile kendini dolandırmak istendiğini savunarak yargıya suç duyurusunda bulundu. Bu yolla birçok insanın mağdur olmuş.

EMLAKÇIYA DOLANDIRICILIK KISKACI!

Sahte senet ile kendisini dolandırmak istediklerini konu hakkında yargıya başvurduğunu belirten emlakçı Edip Bodur, bu yöntemle birçok insanı dolandırılmaya çalıştığını devletin bu konuda çözüm üretmesi gerektiğine dikkat çekti.

GELEN İCRA TEBLİGATI ŞOK ETTİ!

Yıllardır sektörde çalıştığı ve kazandıkları ile birikimini, gayrimenkullerinin olduğunu ifade eden Edip Bodur, ”Evime icra tebligatı geldi. Açtım baktım şok oldum! Ben hiçbir zaman senede imza atmadım, kimseye de borcum yok. Bu isimler kim diye araştırdım Arsuz’da borçlu olduğumu iddia edilen kişi hapisten yeni çıkmış fırında çalışıyormuş. Hemen avukatımla görüşerek konu hakkında inceleme ve haciz işlemlerini durdurmak için girişimde bulunduk” diye konuştu.

İCRA İŞLEMLERİNİ BAŞLATMIŞ

Dosyayı incelediklerinde adı geçen senetteki imzanın da kendisine ait olmadığını, ancak benzetmeye çalışıldığını aktaran Edip Bodur “Üstelik kefil var, onu da tanımamam, araştırdığımda babasını tanıdığımı öğrendim. Benim adıma senedi Erzin de bir tabela şirkete vermişler o da Osmaniye’deki bir avukat aracılığıyla icra işlemlerine başlatmış” dedi.

Şuanda hukuki olarak davanın peşinde olduğunu sözlerine ekleyen Bodur, “Bu tür dolandırıcılık olaylarını haberlerde görüyordum, benim de başıma geldi. Başkaları da mağdur olmuş duydum. Adaletin yerini bulacağından eminim. Suç şebekeleri mal varlığı olanları bu yolla sahtecilikle dolandırmaya çalışıyorlar. Devletimizden ilgililerden bu konuda yardım istiyoruz. Bu şekilde insanların canı yanmasın bir tedbir alınsın” şeklinde konuştu.