EMEKLİLERDEN İMZA TOPLANTISI

  • Eklenme Tarihi :28.01.2023 | 00:25

İmza kampanyasına İskenderun’da da yoğun ilgi olduğu bildirildi.

EMEKLİLERDEN İMZA TOPLANTISI

TBMM’ye sunulmak üzere Tüm Emekli Sen Genel Merkezi tarafından, ‘Emeklilerin insanca yaşayacakları imkanlar sağlanması’ için temsilcilik ve şubece düzenlenen imza kampanyasına İskenderun’da da yoğun ilgi olduğu bildirildi. 

İskenderun Şehit Pamir Caddesi Ayakkabı Boyacıları Parkı önünde stant kuran Tüm-Emekli-Sen Şubesi 28 Ocak tarihine kadar imza kampanyasını sürdürecek. Emekli Sen İskenderun Şube yönetimiyle birlikte kampanya standında duran Başkan Mustafa Çelik “Ülkemizde son gülerde yaşanan ekonomik krizden kaynaklı olarak emeklilerin alım gücü yok oldu. Çok büyük oranda düştü, temel ihtiyaç maddelerini bile almakta zorlanan hale gelindi” dedi.

SONUÇLANMASINI İSTİYORUZ

2023 bütçesinde emeklilerin taleplerinin karşılanmadığını, aksine durumlarının daha da kötü hale getirecek bir şekilde kabul edildiğine işaret eden Şube Başkanı Mustafa Çelik “Bu durum bizler için taşınmaz hale gelmiştir. Bu nedenle biz bu aşağıdaki imzası olanlar acil olarak taleplerimizi karşılanması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden maaşlarımıza insanca yaşanacak bir şekilde ek zaman yapılmasını, sağlık ve yılda 4 kez en az asgari ücret tutarında ek ödeme yapılmasını talep ediyoruz. Emeklilerin sendikal haklarını yasal güvenceye alınmasını, intibak yasasını derhal çıkarılmasını, EYT’lilerin sorunun çözülmesi, bir an önce sonuçlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

TBMM’NE GÖTÜRÜLECEK

Emekli Sen İskenderun Şube Başkanı Mustafa Çelik, topladıkları imzaları TBMM’ye göndereceklerini sözlerine ekleyerek şunları kaydetti: “Hedefimiz burada bin imza. Türkiye genelinde 76 temsilcilikler ve şubeler olarak 28 Ocak tarihine kadar imzaları toplayıp, genel merkezimize ulaştıracağız, oradan da Türkiye Büyük Millet Meclisine götürülecek…” (Haber Merkezi)