EMEKLİLER SENDİKASI KURULDU

  • Eklenme Tarihi :14.04.2022 | 10:18

Geçtiğimiz günlerde yaptıkları genel kurul ile yeni yönetimini belirleyen 2021 Tüm Emekliler Sendikası İskenderun Şube Yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ziyaret etti.

EMEKLİLER SENDİKASI KURULDU

Samimi karşılamasından ötürü Başkan Tosyalı’ya teşekkür eden 2021 Tüm Emekliler Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mustafa Çankaya, sendikaları hakkında bilgiler verdi. Ülke genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Çankaya; “Emekliler Sendikasını kurduk. Daha önce de vardı kapatılmıştı, yenisini kurduk. Yenisi ile ilgili mücadele ediyoruz. Türkiye’de 13,5 milyon emekli var, azımsanmayacak sayıda emeklimiz var. buradaki mücadelemiz şu, daha önceki sendikamız, anayasada emekliler sendika kurabilir maddesi olmadığı için kapatıldı. Biz de şunu iddia ediyoruz, emekliler kuramaz diye de bir madde yok. Genellikle mağdur olanların lehine sonuçlanması gerekir diye düşündük. Ama şimdi bütün emeklilerin sendika kurabilmesi için o statü ile ilgili mecliste bir takım görüşmeler yapılıyor, yasa düzenlemesi yapılsın diye. Bu arada da biz de Türkiye’de örgütlenmeye çalışıyoruz. Dün itibariyle bizim sendika 50 yerde örgütlendi. Genel kurulları yapıldı. Genel merkez kurulunu da Mayıs ayının 14-15’inde yapacağız. Örgütlenmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni yönetim kurulu üyelerini Başkan Tosyalı’ya tek tek tanıtan Çankaya, belediyenin desteğini beklediklerini de belirtti. (Haber Merkezi)