EMEKLİ VATANDAŞLAR ARTAN MALİYETLERDEN ŞİKAYETÇİ! - Hatay Gazetesi

EMEKLİ VATANDAŞLAR ARTAN MALİYETLERDEN ŞİKAYETÇİ!

  • Eklenme Tarihi :27.06.2024 | 09:41
  • Muhabir :MURAT MUTLU

Hataylı Emekli Depremzedeler, ev işlerinin tamiratı ve bakımı için işçilik maliyetlerin artmasından dolayı çareyi kendi ellerinde bularak adeta ekonomiye meydan okuyorlar.

EMEKLİ VATANDAŞLAR ARTAN MALİYETLERDEN ŞİKAYETÇİ!

6 Şubat’ta meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrasında yeniden ayağa kalkmak için her yolu deneyen Hataylı Depremzedeler, ev işlerinin tamiratı ve bakımı için işçilik maliyetlerin artmasından dolayı çareyi kendi ellerinde bularak adeta ekonomiye meydan okuyorlar.

Hatay’ın Antakya İlçesi’ne bağlı Karaksı Mahallesi’nde ikamet eden Selahattin Dokuzoğlu adlı vatandaş 3 oda 1 salondan oluşan tek dairesini deprem sonrasında tadilat ve boyama işlerini kendisi yaparak artan yüksek maliyetlerle nasıl baş edileceğini sosyal medyasında paylaştı.

Sosyal medya hesabından maliyetlerin nasıl düşürüleceğini aktaran Hataylı Depremzede Selahattin Dokuzoğlu, “Biz Hataylılar deprem sonrası Avrupalılaştık. Avrupa’da herkes kendi evinin tadilat işlerini kendileri yapar, tabi ki daha çok işçi kesimi. Ben kendi evimi boyatmaya kalktım. 3 oda 1 salondan oluşan tek daire. Boyasına 5 bin 500 lira, işçiliğine ise 15 bin lira istediler. Deprem bölgesiyiz ya, depremle birlikte vicdanlar ve merhamette öldü. O zaman iş başa düştü diyerek kendim boyamaya karar verdim. Ve o 15 bin lira isteyen boyacı gelsin, görsün bakalım boya nasıl yapılırmış. Artık hepimiz kendi ev tadilat işimizi, elektrik, su, boya badana, bahçıvanlık ve çiftçilik hepsini yapmak zorundayız. Zira her alanda usta bulmak zor, bulsak da vicdan sahibi olan birini bulmak mümkün değil. Kurda demişler ki; ‘Neden boynun bu kadar yoğun? Kurdun cevabı ise, kendi işimi kendim görürüm’ demiş. Bir emekli maaşı ile bunu nasıl yaptırabiliriz?” dedi.