DÖRTYOL FEN LİSESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ

  • Eklenme Tarihi :09.06.2023 | 12:05

Dörtyol Final Fen ve Anadolu Lisesi 2022-2023 Eğitim ve Öğretim yılında mezun olacak öğrenciler için görkemli bir mezuniyet töreni düzenledi.

DÖRTYOL FEN LİSESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ

Törende saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından gençlere seslenen okul müdürü Ali Rıza Uygur yaptığı konuşmasında ,”Sevgili öğrenciler, artık eğitim yaşamınızın önemli bir aşamasını geride bıraktığınız, bugün artık kendi ayaklarınız üzerinde durmaya başladığınız ve gerçek hayatla tanıştığınız bir gün. Sizlere en başta şunu hatırlatmayı bir görev kabul ediyorum. Bugün yaşadığınız gurur ve heyecan, velilerinizin, öğretmenlerinizin uzun ve sabırlı emeklerinin bir sonucudur. Velileriniz, öğretmenleriniz işte bu atmosferi hissetmek için yıllarca sabırla, fedakarlıkla ve metanetle sizlere emek verdiler.

YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Okul kapısından bedeniniz çıksın ama kalbinizi, sevginizi, vefa borcunuzu lütfen okulda bırakın. Sevgili gençler, bütün toplum ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler bu umutları boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracaksınız. Şunu da ifade etmek isterim ki bizleri daha da mutlu edecek şey ileride sizleri öncelikle iyi bir insan ve iyi bir iş sahibi olarak görebilmektir. Sizlere bundan sonraki yaşamınızda ve gireceğiniz üniversite sınavında başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

ÖĞRENCİLER MEZUNİYET PASTASINI BİRLİKTE KESTİ

 Mezun olacak öğrenciler adına bir konuşma yapan Final Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencisi Recep Buğra Özay, lise hayatları boyunca acı, tatlı ve çok stresli zamanlar geçirdiklerini belirterek tüm arkadaşlarının bu süreçte büyük emekler verdiğini söyledi ve arkadaşlarına üniversite sınavında başarılar dileyen Özay sözlerini şöyle devam ettirdi: “Emeklerimizin karşılıksız kalmayacağına inanıyorum. Öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, velilerimiz bizi sevdikleri kadar, aynı zamanda başarılı olabilmemiz için de zorlandılar. Ne kadar haklı olduklarını bugün daha iyi görebiliyoruz. Çünkü buradan mezun olduktan sonra yeni bir hayata başlayacağız ve bir yarışın içerisine gireceğiz. Bize bu yarışa hazırladıkları için başta tüm Final ailesine, bize her zaman destek olan ailelerimize ve bu dört yıl boyunca çok keyifli zamanlar paylaştığımız tüm okul arkadaşlarımıza 2023 mezunları adına teşekkür ediyorum“ dedi. Program devamında mezun olacak tüm öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi. Ardından öğrenciler, öğretmenleriyle beraber mezuniyet pastasını keserek coşkuyla keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. (Haber Merkezi)