DÖRT ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

  • Eklenme Tarihi :15.05.2023 | 11:13

Dörtyol’un yetiştirdiği iş adamlarından İbrahim İpek, Tokyo'da yapılan EthGlobal Hackathon yarışmasında yaptığı proje ile 4 ödül kazandı.

DÖRT ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

Dünyanın her tarafından 4000 üzerinde yazılım mühendisinin başvuru yaptığı sadece 1027'sinin kabul olduğu bu elit yazılım yarışmasında İbrahim İpek, hazırladığı merkeziyetsiz sistemleri hesap soyutlama tekniğiyle akıllı sözleşmelerin hesap cüzdanı oluşturması üzerine bir proje hazırladı. Proje, zincirler arası takas işlemlerine izin veriyor ve basitleştirilmiş işlemleri kullanımı kolay ara yüzüyle kullanıcılara sunma imkanı sağlıyor. Büyük ilgi gören bu proje 20 ödülden 4'ünü aldı.

Doğma büyüme Dörtyollu olan İbrahim İpek, ortaokulu SDAL'da, liseyi Dörtyol Lisesi'nde okudu. Japonya'nın en ünlü üniversitesi olan Tokyo Üniversitesi'nde Yapay Zeka mühendisliği, Türkiye derecesiyle girdiği Boğaziçi Üniversitesi'nde İşletme okudu. Şimdilerde Çin ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden olan Tsinghua Üniversitesi'nde hukuk üzerine Juris Doktora yapıyor.

Uzun yıllar Amerika, Avustralya, Endonezya, Çin ve Japonya başta olmak üzere farklı ülkelerde uluslararası şirketlerde yönetici olarak çalışan ipek, iş hayatında da birçok başarı elde etti. Bunun yanında hukukçu kimliğiyle birçok ülkede başarılı projelerde bulundu, şu an Türkiye ve Çin'de çevre hukuku üzerine çalışmalar yapıyor. (Haber Merkezi)