DESTEKLEME PROGRAMI ANLATILDI

  • Eklenme Tarihi :12.08.2022 | 11:59

İTSO ile Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Programına İlişkin Toplantı Gerçekleştirildi.

DESTEKLEME PROGRAMI ANLATILDI

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve filtre sektörü temsilcileri ile Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Programına (UR-GE) kapsamında yapılacak işbirliği çalışmalarına yönelik toplantı gerçekleştirildi.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) önderliğinde filtre sektörünün ihracat kapasitesini geliştirmek amacıyla Ticaret Bakanlığının ihracatı desteklemeye yönelik programlarından olan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Programına (UR-GE) başvuru yapılması planlanıyor.

Bu doğrultuda DOĞAKA ile yapılacak işbirliği faaliyetlerine yönelik İTSO’da bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya İTSO adına Yönetim Kurulu ve Filtre Meslek Kurulu Üyesi Selma Yılmaz, Genel Sekreter Figen Gül Dönmez, Proje Koordinatörü Dilek Yalçın katılırken DOĞAKA Sanayide Verimlilik Birimi Başkanı Tuğçe Altun Durgun ve Birim Uzmanı Menal Zübarioğlu katıldı.

Toplantıda program kapsamında yapılması gerekenlerden ve DOĞAKA öncülüğünde hazırlanan Filtre Sektörü Değer Zinciri Analizinden bahsedildi. Söz konusu analiz doğrultusunda UR-GE Programına başvuru hazırlanmaya karar verildiği vurgulanırken UR-GE kapsamında yapılacak bir sonraki toplantıda bu değer zinciri analizinin tüm üyelere tanıtımına yönelik bir sunum hazırlanması planlandı. (Haber Merkezi)