Derviş, Cemevinde Sahnelenecek

  • Eklenme Tarihi :27.04.2022 | 09:56

Kurduğu ADA Tiyatrosu’yla çıktığı Anadolu yollarında 16 yıldır kendi derleyip oynadığı ‘Derviş’ adlı şiirli ve müzikli tiyatro oyununu Gürsel Fırat İskenderun Cemevi’nde de sahneleyecek.

Derviş, Cemevinde Sahnelenecek

Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı yönetimi, düzenlenen tiyatro gösterimi ile ‘Derviş’ adlı oyunla Gürsel Fırat’ı 6 Mayıs 2022 tarihi saat 19.00’da tiyatro severleri İskenderun Cemevi buluşturacak.

 

Adanalı Tiyatro Sanatçısı Gürsel Fırat’ın, 16 yıldır Türkiye genelinde sahnelenen “Derviş” adlı tek kişilik oyunda tiyatrocu Gürsel Fırat “Bir Bilge Derviş”in gözüyle dünyaya bakılıyor ve onun yüreğinden yükselen şiirler, ağıtlar, türküler ve destanların yanı sıra Yunus, Emre, Mevlana, Pir Sultan, Nazım Hikmet, Cahit Külebi, Hasan Hüseyin, Ahmet Arif, Aziz Nesin, Orhan Veli gibi şairlerin şiirleri eşliğinde Anadolu insanının Mustafa Kemal’e bir derviş postuyla gidişi anlatıyor.

6 Mayıs’ta sahnelenecek olan ‘Derviş’ adlı tek kişilik oyuna halkı davet eden Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı yönetimi, tiyatro severlerin biletleri Cemevi ile Köseoğlu Lokantası’ndan temin edebileceğini bildirdi.  (Haber Merkezi)