DEPREMZEDELER KONTEYNER KENTTE EYLEM YAPTI! - Hatay Gazetesi

DEPREMZEDELER KONTEYNER KENTTE EYLEM YAPTI!

  • Eklenme Tarihi :29.06.2024 | 15:34
  • Muhabir :ALİ GÖRÜN

Abdurrahman Melek Prefabrik Yaşam Alanı’nda yaşamını sürdüren depremzedeler, Yönetim Sorumlusu olarak görev yapan Cüneyt Polat’ın görev süresinin uzatılmasını isteyerek eylem yaptılar.

DEPREMZEDELER KONTEYNER KENTTE EYLEM YAPTI!

Hatay’ın Defne İlçesi’ne bağlı Çekmece Mahallesi’nde engelli vatandaşların yaşamını sürdürdüğü Abdurrahman Melek Prefabrik Yaşam Alanı’nda Yönetim Sorumlusu olarak görev yapan Cüneyt Polat’ın görev süresinin uzatılmasını isteyerek eylem yaptılar.   

Yönetim binası önünde toplanarak konuşma yapan depremzedeler, “2023 Haziran ayından itibaren TYP personeli olarak çalışan yönetim sorumlusu Cüneyt Polat ilk yerleşimden bu yana sahada aktif olarak çalışmaktadır. MEB'den görevlendirilmiş hiçbir hocanın da bir sorumluluk almadığı ve bu yüzden de kendisi tek başına bu kenti yönetmiştir. Bu kent engelli yerleşkesidir. Bu kentte 2 defa komple arkalı önlü blok olarak yangın çıkmış, çıkan yangınlarda gündüzden geceye burada çalışmış, kendisinin hanesi gibi sahiplenmiş alevlerin içine kadar girip müdahale etmeye çalışırken yangından etkilenmiştir. Herkesin memnun olduğu bu yönetimden görevli Cüneyt Polat'ın görev süresinin sona erdiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Biz konteyner kent sakinleri olarak buradan yetkililere ve ilgili makamlara sesleniyoruz. Konteyner Kent’te başarılı görevler yapan Cüneyt Polat'ın yeniden görevine iadesini istiyoruz.” dediler.

Haberin Videosu