DEFNE BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI TURNUVA

  • Eklenme Tarihi :17.08.2022 | 10:24

Defne Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Mahalleler Arası Futbol Turnuvası başladı.

DEFNE BELEDİYESİ'NDEN ANLAMLI TURNUVA

Bu sene merhum Dr. Adnan Ezelsoy adına ithaf edilen turnuvanın açılışını Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ve Dr. Mukaddes Ezelsoy birlikte gerçekleştirdi. 23 takımın yer aldığı bu anlamlı turnuvanın açılış maçında Yakamoz Koçören ile Defneye Umut Ol Sosyal Yardımlaşma Derneği takımları karşı karşıya geldi.

 

Açılış maçı öncesi konuşan İbrahim Güzel, “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz turnuvamızı bu yıl Dr. Adnan Ezelsoy anısına ithaf ettik. Erdemli kişiliği ve mesleğine olan bağlılığı ile herkesin sevgi ve saygısını kazanan hocamızın adını bu turnuvada yaşatacak olmak bizi gururlandırıyor. Turnuvanın centilmence bir mücadele içerisinde geçmesini temenni ediyor ve tüm takımlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 400 sporcunun ter dökeceği turnuvada maçlar, Sümerler Mahallesi’ndeki Hatay Büyükşehir Belediyesi Salah Kartal Futbol Sahası'nda oynanıyor. Geçtiğimiz sene Covid-19 sebebiyle yaşamını yitiren, verdiği ücretsiz sağlık hizmetleri ve saygın kişiliğiyle Hatay’ın en sevilen hekimlerinden olan merhum Dr. Adnan Ezelsoy’un ismi bu turnuva ile bir kez daha anılmış oldu. (Haber Merkezi)