DARABA DERGİSİ

  • Eklenme Tarihi :28.12.2022 | 10:47
  • Muhabir :

Daraba Dergisi Ekibi Şiir Dinletisinde Edebiyat Sevdalıları ile Buluştu

DARABA DERGİSİ

2021 yılı Ocak ayından itibaren yayın hayatına başlayan DARABA Kültür-Sanat ve Edebiyat dergisi bu ay yeni sayısıyla okuyucularıyla buluştu. İskenderun’da Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin bir araya gelmesiyle oluşan dergi, yerel bir yayın olarak bölgenin Kültür Sanat Edebiyat dünyasına katkı sağlamayı hedefliyor. Daraba, sadece dergi yayımlamakla yetinmeyip şehrin sanat ve kültür hayatına güzel etkinlikler sunmakta da kararlı. Bunun ilk örneği 24 Aralık akşamında İskenderun Belediye Kültür Sarayında düzenlenen “Daraba Şiir Dinletisi” programı oldu. Programın Sunuculuğunu Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Cihangir Kaya başarıyla yaptı. DARABA dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Faruk Cevher, açılış konuşmasında dergiden ve yola çıkış amaçlarından bahsetti.

Birbirinden değerli eğitimcilerimiz Şiir Dinletisinde okudukları güzel şiirler ile izleyicileri yetenekleriyle hayran bıraktılar. Program da şiir okuyan öğretmenler  Arhan Raşa  (Namık Kemal Ortaokulu Müzik Öğretmeni), Güneş Rohat Soysal   (Mevlana Ortaokulu Matematik öğretmeni), İlhan Okan   (Emel Akçay İlkokulu Müdürü), Mehmet Faruk Cevher  (Mevlana Ortaokulu Müdürü), Mustafa KARA  (Namık Kemal Ortaokulu Resim Öğretmeni), Nalan Yılmaz   (Abdullah Sayek Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni) Ömer Kurtoğlu  (Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni)

Sevinç SIRAÇ  (Tosçelik Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni) Üfeyla Köse  (Paşa Karaca Anadolu İHL, Meslek Dersleri Öğretmeni) olarak sıralandı. Program da ayrıca Müzik dinletisi de gerçekleştirildi.  Ney’de Ercan Yılmaz (Nuran Yılmaz Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı) Bağlama da, İlker Çetinkaya ve  Gitar da Salih Köybaşı Şiir akşamına güzel bir müzik dinletisi eklediler.  İzleyenler İskenderun da yapılan böyle kaliteli bir programdan dolayı gurur duyduklarını belirttiler. (Haber Merkezi)