DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIM EDİYOR

  • Eklenme Tarihi :05.12.2022 | 14:42

İskenderun’da dört yıl önce bir ilke imza atarak dönem içerisinde gıda yardımı paketleri hazırlayan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Aile Birliği, bu yıl da geleneği bozmadı.

DAR GELİRLİ AİLELERE YARDIM EDİYOR

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Okul Aile Birliği, geleneksel hale getirdiği kuru gıda toplama kampanyası adını verdiği sosyal sorumluluk projesini, veliler ve sosyal çevrenin katkılarıyla bu yıl da sürdürdü.

‘Az veren candan, çok veren maldan’ atasözüyle hareket eden okul yönetimi ve aile birliği, onlarca yardıma muhtaç aileye yetecek kuru gıdayı toplayarak tek tek paketledi. Ardından daha önce belirlenen ailelere teslim edildi.

Akif Ersoy Ortaokulu ‘Az veren candan, çok veren maldan sözünü kendilerine şiar edindiklerini kaydederek “Okulumuz her yıl yaptığı gibi bu yıl da paylaşmanın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Geleneksel hale gelen yardıma ihtiyaç ailelere dağıtılmaya başlandı. ‘Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Ailesi’ herkese birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha göstermiş oldu” ifadelerini kullandı.