ÇOLAKOĞLU İŞLETME ZİYARETİNDE

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 10:44

Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Arsuz’un Karahüseyinli Mahallesi’nde faaliyet gösteren İste Gıda İşletmesi’ne ziyaret etti.

ÇOLAKOĞLU İŞLETME ZİYARETİNDE

Zeytin, kekik, kara koruğu, reçel ve nar ekşisi üretimi yapılan İşletme sahibi ile görüşüp incelemelerde bulunan İl Müdürü Çolakoğlu, paketleme ve  üretim alanları hakkında bilgi aldı.

İşletme sahipleriyle üretim yerlerini gezerek incelemelerde Çolakoğlu, işletmedeki hijyen koşulları ve iş yerinin mevzuata uygunluğu incelendi. Ayrıca işletmelerde üretimin artırılması ve geliştirilmesiyle ilgili öneriler dile getirildi. Çolakoğlu, ülkemiz için üretilen bu ürünlerin öneminden bahsederek iyi temennilerde bulundu. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre işletmede yıllık  80-100 ton arası zeytin üretimi, kekik salatası ve zeytinyağlı kekik olmak üzere toplamda, 6-7 ton kekik üretimi, 2 ton kara koruğu üretimi yapılıyor. Ayrıca Patlıcan, ceviz, turunç, kabak ve incir reçeli üretimi de yapılan işletmede yıllık yaklaşık 30 ton meyve işlenirken, işletmede ayrıca yılda 7 ton Nar ekşisi üretimi yapılıyor. (Haber Merkezi)