CEM EREN ANADOLU LİSESİ TEMELİ ATILDI

  • Eklenme Tarihi :24.01.2024 | 09:47
  • Muhabir :ALİ GÖRÜN

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Eren Holding tarafından yapılacak olan 24 derslikli Cem Eren Anadolu Lisesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı

CEM EREN ANADOLU LİSESİ TEMELİ ATILDI

 Törene Yayladağı Kaymakamı Halil Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hikmet Bilgil ve Ak Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen katıldı.

Temel atma töreninin de konuşan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçede 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden sonra açığa çıkan en büyük ihtiyaçlardan birinin temelini attıklarını söyledi.

Eğitimde alt yapı eksiklerinin olduğunu belirten Başkan Yalçın, “Milli Eğitim bakanlığımız mahallelerde ve ilçe merkezimizde okulların yapımına başladı ama depremden sonra ilçe nüfusumuzun artmasıyla birlikte öğrenci sayımızda çoğaldı. Şu an ilçemizde 13 bine yakın öğrencimiz var. İkili eğitimle birlikte sınıf mevcudundaki öğrenci sayımız çok yüksek” dedi.

OKUL 24 DERSLİKLİ OLACAK

Belediye olarak Doç.Dr. Cihat Yağcı’nın aracılığı ile Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olan Eren Holding’le temasa geçtiklerini belirten Başkan Yalçın, “ Eren Holdingin devreye girmesi ile birlikte bugün 3 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek olan 24 derslikli okulumuzun temelini attık. Okulumuz tamamlandığında kütüphanesi, konferans salonu ve yemekhane gibi sosyal donatılarının yanında laboratuvarı ile birlikte öğrencilerimizin hizmetine sunulacak. Buradan Doç.Dr. Cihat Yağcı paşamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni okulumuzun yapım işini yüklenen Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

YAYLADAĞI’NDA BİR EKSİĞİ DAHA TAMAMLADIK

“Gerçek manada hayır sahibimiz Türkiye’deki önemli hayır sahiplerinden biri. Burada Türkiye’nin en güney ucunda Yayladağı’nda eğitim ile ilgili alt yapımızı tamamladı. Hatta farklı farklı projelerle bizi desteklemeye devam edecek. Deprem bölgesine büyük katkıları var. Bugün mutluyuz. Anadolu Lisemiz sınavla öğrenci alan bir okul olacak. Cem Eren Anadolu Lisesi adı verilecek olan okulumuzu yeni eğitim öğretim sezonuna yetiştirmeyi planlıyoruz. Yayladağı’nda sınavla öğrenci alan bir lisemiz yoktu. Bu eksiğimizi de tamamlamış olacağız. “diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 24 Derslikli Cem Eren Anadolu Lisesi’nin temeli edilen dualar ve kesilen kurbanlarla atıldı.