Çanakkale Ruhu Şenköy’de

  • Eklenme Tarihi :25.05.2022 | 11:04

Geçtiğimiz yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Yayladağı Belediyesi tarafından Şenköy’de açılan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesi ziyaretçilerine Çanakkale Ruhunu yaşatmaya devam ediyor.

Çanakkale Ruhu Şenköy’de

Müze yetkilisi Necmettin Eğilmez nezaretinde Seyit Onbaşı maketi, şehitler anıtı, 57.Alay, mevziler, Nusret Mayın Gemisi, tematik savaş krokileri ve sinevizyon odasını gezen ziyaretçiler duygu dolu anlar yaşıyor.

Haftanın altı günü ziyaretçilerini ağırladıklarını söyleyen Müze yetkilisi Necmettin Eğilmez yaptığı açıklamasında:” Müzemiz Pazartesi günü haricinde her gün  ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Gelen tüm misafirlerimize eşlik ederek Seyit Onbaşıyı , şehitler anıtını , 57.Alayı , mevzileri , Nusret Mayın Gemisini ve burada bulunan tüm unsurları anlatırken onların gözlerinde gördüğüm gururu ben her anlattığımda yaşıyorum. Tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Savaşını detaylı bir biçimde anlatan 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzemizi herkesin gelip ziyaret etmesi gerektiğini düşünüyorum.Çanakkale  ruhunu yaşamak isteyen herkesi Şenköy’e 18 Mart Çanakkale Şehitleri Müzesini ziyarete davet ediyorum.”dedi.

Hafta sonu tatilini fırsat bilip Şenköy’e geldiklerini  söyleyen Kaves ailesi gerçekleştirdikleri ziyaretin ikinci olduğunun altını çizerek her ziyaretlerinde duygu dolu anlar yaşadıklarını ve fırsat bulduklarında yine geleceklerini söylediler.Ayrıca Seyit Onbaşıyı , Şehitler anıtını, 57.Alayı, mevzileri, Nusret Mayın Gemisini ve Müze içerisinde bulunan tüm detayları coşkulu bir biçimde kendilerine anlatan Müze yetkilisi Necmettin Eğilmez’e teşekkür ederek böylesine muhteşem bir müzeyi bölgemize kazandıran Yayladağı Belediyesi  yöneticilerine şükranlarını sunmayı da ihmal etmediler. (TALİP KÖLEOĞLU)