Çanakkale gezici müzesi Altınözü’nde

  • Eklenme Tarihi :11.05.2022 | 10:28

ÇANAKKALE Zaferi’nin destansı ruhunu anlatan Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi Altınözü’ndü törenle açıldı.

Çanakkale gezici müzesi Altınözü’nde

Belediye hizmet binasında düzenlenen müzenin açılışını Altınözü Kaymakamı Cem Gümrükçü, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı yaptı.

Altınözü Belediye Hizmet binasında 15 Mayıs’a kadar açık kalacak olan müzenin açtılış töreninde konuşan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Belediyemiz Hizmet Binamızda organize ettiğimiz Çanakkale ruhunun destansı öyküsünü anlatan Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Gezici Müzesi’nin  açılışını Kaymakamımız Sayın Cem Gümrükçü, kurum müdürlerimiz, ilçe teşkilatımız, hemşehrilerimiz ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Çanakkale destanını yazan kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ettik. Tarihimizde önemli bir yeri olan Çanakkale Zaferinin ve Aziz şehitlerimize ait hatıraların sergilendiği müzede emeği geçen başta Çanakkale Gezici Müzeler Genel Koordinatörü Cengiz Yürükaslan ve Belediyemiz personellerine teşekkür ederim.” dedi. (Haber Merkezi)