BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜVENLİ ULAŞIM İÇİN TEDBİRLER ALIYOR

  • Eklenme Tarihi :05.02.2024 | 11:15
  • Muhabir :Haber Merkezi

Kazı Ve Yıkım Çalışmalarından Dolayı Zarar Gören Yolları HBB onarıyor

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜVENLİ ULAŞIM İÇİN TEDBİRLER ALIYOR

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB); Dörtyol, Defne ve Belen ilçelerinde vatandaşların güvenli ulaşımını sağlamak adına yol bakım, onarım ve temizlik çalışmalarına kararlıkla devam ediyor.

HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Dörtyol ilçesi Numune Evler Mahallesi Şehit Polis Necati Keskin Bulvarı’ında altyapı çalışmalarından dolayı oluşan çukurlarda yama onarımı yapılırken Kuzuculu Mahallesi’nde stabilize yol ve düzenleme çalışması gerçekleştirildi.

Ayrıca ilçede bulunan Özerli Mahallesi’nde bina yıkımları sonrası ulaşım akışını engelleyen hafriyat kalıntılarının da temizlik çalışmaları tamamlandı.

Defne’ye bağlı Aşağıokçular Mahallesi, Toygarlı Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, Sevgi Parkı

yollarında ve Belen’de Halilbey Mahallesi Atik Caddesi’nde altyapı kazılarından dolayı oluşan çukurların asfalt yama ile bakım onarım çalışmalarında sona gelindi.

HBB yetkilileri, altyapı, yıkım ve hafriyat çalışmaları nedeniyle bozulan yolların onarımının öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirtti.Sorumluluk alanlarındaki tüm yollarda güçlendirme çalışmalarına da devam edeceklerini belirten yetkililer, daha güvenli ve akıcı ulaşım ağları sunma gayreti içinde olduklarını aktardı.