BUĞDAY HASADINDA ÖZOVA GELENEĞİ 36 YILDIR BOZULMUYOR

  • Eklenme Tarihi :25.05.2022 | 11:21

Amik Ovasında ilk buğday hasadı yapıldı ve 36 yıllık gelenek bozulmadı. Bölgemizin en büyük çiftçi dostu firması ÖZOVA TARIM, sembolik bir fiyatla ilk alımı gerçekleştirdi.

BUĞDAY HASADINDA  ÖZOVA GELENEĞİ 36 YILDIR BOZULMUYOR

Amik ovasının  verimli topraklarında  yetişen buğday, çiftçilerin  gelecek  umudunu taşıdığı  ürünlerin başında geliyor. Kıraç alanlarda ekili buğdaylar   olgunlaşıp başak  verdi ve  biçerdöverlerle hasada başlanıldı.

 

ÖZOVA FARKI

Üretim sürecinde sarf edilen emeğin karşılığını almak isteyen çiftçiler  ürünlerini en iyi fiyata satmayı amaçlıyor.  Çiftçilerin bu talebinin karşılık bulduğu   isim ise 36 yıldır  değişmiyor; ÖZOVA TARIM.

Ülke  tarımında  her geçen gün daha önem arz eden ve üretimin devletçe teşvik edildiği  Buğday’ da bu yıl hasadın yüksek seviyelerde  gerçekleşmesi bekleniyor. Yıllardır çiftçinin ürünlerini  değerinin üstünde alan ve çiftçi dostu olan ÖZOVA  TARIM,  buğday alımlarıyla ilgili tüm hazırlıklarını tamamladı.

Bölgede yetişen ilk buğdayı sembolik fiyatla alarak sezonu açan ÖZOVA TARIM,  bölge çiftçisinin  alın terinin karşılığını bulması yönündeki  alım  politikasını bu yılda devam ettirecek. 

Altın sarısı sap ve başaklarından teknolojik araçlar yardımıyla özenle ayrıştırılan buğday taneleri, Türk ekonomisine ciddi katkı veren ÖZOVA TARIM’ın silolarına depolanıyor. Tarlada arta kalan  bitkinin sapları  tarım araçları ve makineler yardımıyla balyalanıp, kaba yem olarak değerlendiriliyor. Kaba yem fiyatlarının yüksek olması  nedeniyle   çiftçiler, gelirlerine  ek katkı sağlıyorlar.

Çiftçilerin  tarımla her türlü  taleplerini karşıladıklarını belirten   ÖZOVA TARIM yönetim kurulu başkanı Murat İçcan“ Ülkemiz tarımının gelişmesi ve dışa bağımlılığın kalkması için   üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Kalkınan, gelişen ve büyüyen bir çiftçi  ülkenin tarımsal bağımsızlığını yaratır. Çiftçilerimizin alın  terlerinin karşılığını bulması için  tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.  36 yıldır   bu yöndeki  alım politikamız yüzünden ÇİFTÇİ DOSTU  olarak  görülüyoruz. Bu yılda alım politikamız çiftçilerimizin kazanması yönünde olacaktır. Tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli mahsuller diliyoruz. “ dedi. (Haber Merkezi)