Bu çarşıda para değil, İyilik geçiyor

  • Eklenme Tarihi :13.02.2024 | 18:19
  • Muhabir :Haber Merkezi

Bu çarşıda para değil, İyilik geçiyor

Hatay İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi İş Birliğinde Kurulan ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olan "İyilik Çarşısı" çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hatay İl Müftülüğü yanında bulunan spor salonunda faaliyet gösteren "İyilik Çarşısı" Gıda maddelerinden temizlik ürünlerine, Giysi, Hijyen, Kırtasiye ve oyuncak ürünlerine kadar A’dan Z’ye sunduğu hizmet ile gönüllere dokunuyor. Ramazan ayına sayılı günler kala hayırsever kurum ve şahıslardan İyilik Çarşısına ulaşan gıda paketleri de ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Hatay İl Müftüsü Mevlüt Topçu’nun koordinesinde İl Müftülüğü görevli personelleri tarafından sunulan iyilik hizmetinde başvuruları onaylanan ihtiyaç sahibi aileler İyilik Çarşısına davet ediliyor, Ulaşım imkanı olmayan ailelere ise talep edilen ihtiyaç listeleri İyilik Çarşısı görevli personelleri tarafından ulaştırılıyor.

Gazetemiz yazı işleri müdürü Talip Köleoğlu’na İyilik Çarşısını gezdiren Hatay İl Müftüsü Mevlüt Topçu yaptığı bilgilendirmesinde:” Birçok hayra vesile  olduğumuz , yetimin, yoksulun, garibin  ve gurebanın elinden tutmayı amaçladığımız  iyilik çarşımız ilk günden itibaren görevini en iyi biçimde yerine getirmektedir. Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi ile işbirliği yaptığımız çarşımızda ihtiyaç sahibi bütün ailelere ulaşmayı amaçlıyoruz. Asrın felaketinin şehrimize yaşattığı büyük yıkım sonrasında zor şartlarda yaşam mücadelesi veren ihtiyaç sahibi ailelerimizin hepsine kapımız açıktır. Yapılması gereken tek şey ilgili arkadaşlarımıza başvuru yapılmasıdır. Daha sonraki aşama İl Müftülüğü görevli personellerinin kontrolünde kusursuz bir biçimde yürütülecektir. İyilik Çarşımıza gelme olanağı olanlar kendi imkanları ile alışverişlerini yapabilirken gelme imkanı olmayan ailelerimize de görevli personellerimiz ulaşmaktadırlar. Emekleri geçen İl Müftülüğü personellerimize, Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi yöneticilerimize ve ilk günden itibaren desteklerini esirgemeyen kurum ve şahıslara şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi

İyilik Çarşısından ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar Hatay İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesi İş Birliğinde Kurulan İyilik Çarşısının ilk günden itibaren büyük destekçileri olduğunun altını çizerek Onbir ayın sultanı Ramazan Ayı ihtiyaçlarını karşıladıkları iyilik merkezinin kurulmasında emekleri geçen Hatay İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubesine teşekkür ederek Allah hepsinden razı olsun ifadelerini kullandılar.