BRAVO BU ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE

  • Eklenme Tarihi :14.05.2022 | 09:40

Yükseliş Koleji Robo Yükseliş Takımı, dünyanın en büyük robotik festivali olan Robotex International , Tallinn-Estonia'nın Türkiye'deki Robotex Turkey yarışmasında birincilik ve ikincilik ödüllerini alarak dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

BRAVO BU ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERE

"Yükseliş Koleji Robo Yükseliş Takımı" "Robotex International 2022" kapsamında Türkiye Antalya'da düzenlenen "Dünyanın En Büyük Robotik Festivali" ne katıldı. Yükseliş Koleji Ortaokul Müdür Yardımcısı Yusuf Uslu ve Bilişim Teknolojileri Ve Yazılım Öğretmeni Muharrem Ragıp Demir Rehberliğinde Berrin Çapar , Mine İrem Yılmaz, Ata Yaman Ekenel, Mehmet Muti Keskin, Necip Ozan Söyler ve İsmail Arda Dalgın'dan oluşan Robo Yükseliş takımı 700'den fazla öğrencinin ve 46'sı yurtdışından olmak üzere toplam 187 takımın yer aldığı yarışmada

"Mini Sumo"kategorisinde 1.'lik, "İleri Seviye Çizgi İzleyen"kategorisinde ise 2.lik ödüllünü alarak büyük bir başarıya imza attılar. Aldığı 1.lik ve 2. likle "Yükseliş Koleji Robo Yükseliş Takımı"ilerleyen tarihlerde Estonya'da düzenlenecek olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek,” 700'den fazla öğrencinin ve 46'sı yurtdışından olmak üzere toplam 187 takımın yer aldığı yarışmaya katılan öğrencilerimiz  hem sosyal, hem kültürel hem de bilgiyi en güzel şekilde değerlendirerek gurur kaynağımız oldular. Bu başarılarda emeği geçen tüm ekibimizi ve öğrencilerimizi yürekten kutluyorum." dedi. (Haber Merkezi)