BİSİKLET SEVERLERDEN GENÇLİK TURU

  • Eklenme Tarihi :21.05.2022 | 10:56

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafında organize edilen bisiklet turuna Erzin’den de bisiklet dernekleri ve toplulukları destek verdi.

BİSİKLET SEVERLERDEN GENÇLİK TURU

19 Aralık Spor Salonu önünde saat 19.19 başlayan ve iki saat süren bisiklet turuna yaklaşık 200 bisiklet sever katılım gösterdi. Gençlik Haftası kapsamında düzenlenen bisiklet turu Numune Evler, Sanayi, Ocaklı ve Çaylı Mahallesine bağlı cadde güzergahında yapıldı. İlk Kurşun Müzesi ve İlk Kuşun Parkında kısa mola vererek bisiklet severler hatıra fotoğrafı çekildiler.

 

Dörtyol Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Selçuk Kayhan, etkinlilerine katılan Belediye Başkan Vekili Hasan Özel'e, kurum amirlerine, bisiklet dernekleri ve topluluklarına ve ilçe sakinlerine teşekkür etti.

Erzin İki gün iki Teker Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Önder Akyol da Gençlik haftası sebebiyle, Dörtyol Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu tura ilçeden bisikletleriyle geldiklerini belirterek düzenleyenlere teşekkür ettikleri etkinliğin güzel geçtiğini söyledi.

Dörtyol Bisikletli Gezginler Topluluğundan Ahmet Karapür Gençlik haftası kapsamında düzenlenen bisiklet turuna katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak “Dörtyollumuz için güzel bir etkinlik oldu. ‘Arabadan in bisiklete bin, bisiklet sağlıktır, trafikte bizde varız” dedi. (Haber Merkezi)