Belen’de KAZA!

  • Eklenme Tarihi :17.11.2022 | 13:46

Hatay’ın Belen ilçesinde biri otomobil, üç TIR’ın karıştığı iki ayrı trafik kazasında maddi hasar oluştu, şans esere ciddi yaralanma olmadı, yolda ise trafik akışı bir süre aksadı.

Belen’de KAZA!

Belen’den İskenderun istikametine gelmekte olan TIR, Sarımazı’da yağışlı hava nedeniyle seyir halinde gittiği sırada sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu makas attı, aynı şeritte yanında seyir halinde giden bir başka aracı da altına aldı. Yaşanan kazada araç kullanılmaz hale geldi, yol bir süre trafiğe kapandı. Kaza yerine sağlık ekipleri ve polis geldi. Kapanan yolun açılması için Belen polisi çalışma yaptı. Maddi hasarın oluştuğu kazayı her iki araçta bulunanların ciddi yara almadan atlattığı bildirildi. 

Belen’deki ikinci kazada ise sabah saatlerinde Kıcı-Topboğazı mevkiinde yaşandı. Kıcı rampasından Topboğazı istikametine doğru seyir halinde giden iki TIR, yolun kaygan olması nedeniyle kayınca kontrolden çıktı. Aralıklarla kaza yapan TIR’lardan biri orta refüje çıktı, diğeri de yan durarak yolu kapattı. Trafik akışı durdu, bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

Belen-Antakya ve Kırıkhan istikametinde kaza nedeniyle yolun kapanması yüzünden o istikamette uzun araç konvoyu oluştu. Sabahın erken saatlerinden itibaren kapalı olan yolan açılması için yoğun çaba harcanıyor.